škubánek

Co se nachází na Mysu Canaveral na Floridě?

díky :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

Cape Canaveral
USA
neoficiálny názov pre kozmodróm Eastern Test Range.

Eastern Test Range
USA
kozmodróm (Východná skúšobná strelnica), v prevádzke od roku 1950.
Leží na východnom pobreží Floridy neďaleko mestečka Titusville, kozmodróm je známy pod menom Cape Canaveral.
Prevádzka na kozmodróme začala 24. 7. 1950 vypustením ukoristenej nemeckej rakety V2.
Južná časť kozmodrómu sa nazýva Cape Canaveral Air Force Station.
Okrem vojenských rakiet sa tu vypúšťajú rakety Atlas a Atlas Agena (rampa 13), Delta (17A a 17B), Atlas Centaur (36A a 36B), Titan IIIC (40 a 41) a Titan IIIE Centaur (41), Saturn V a Saturn IB (39A a 39B) – teraz upravené pre vypúšťanie raketoplánov (rampy ležia asi 5 km od VAB), zo zrušených rámp štartovali kozmické lode Mercury (14), Titan II – lode Gemini (19) a Saturn I a IB (34 a 37B).<br>Severnú časť kozmodrómu tvorí Kennedy Space Center, ktoré patrí NASA.<br>Strelecký sektor mieri juhovýchodným až severovýchodným smerom k Atlantiku a dosahuje prakticky až pobrežie Afriky.

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&amp;do­taz=Eastern+Tes­t+Range&amp;book=e

Další odpovědi
Adamoes

Myslím že tam startujou rakety od NASA

anonym

Je tam největší mekáč.