jirka F

Co se mě může tak hrozného stát když netrénovaný pojedu na kole do 4 km vzdáleného města?

Dlouho jsem na kole nejezdil a tak bych rád se projel ale teta má starost jestli to zvládnu a tak se ptám vás co by se mě tak hrozného mohlo stát?

Odpovědi
tom4

Možná nic, možná všechno. Pojedete po cyklostezce, chodníku? Nebo po silnici? Věk? Fyzická zdatnost? Určitě se vám může stát, že vás budou bolet nohy, unavíte se a spotíte.

Ann Fibe

4 km není zas tak moc, hlavní je to nepřehánět. Jezděte mírným tempem, nespěchejte

Kelt

Je třeba vzít do úvahy stav cyklisty, kola, vozovky, povětrnostní vlivy a události, které mohou nastat. Pokud se vymlátíš, tak se můžeš zmrzačit i zabít. Ale to se může stát klidně i trénovanému. Prostě se nepřecenuj, hlavně dojed. Není důležitý čas. Lepší o pět minut později, než vůbec.

Dochy

Pokud neskočíš pod náklaďák, tak relativně nic. Pokud tedy nejsi fyzicky úplně KO.
4km dávaj běžně i důchodci kolem 80. Bez tréninku (max. cesta do práce nebo k lékaři – 3 až 4km) jsem v cca 20 dal asi 100km během jednoho dne. Ale je fakt, že to už jsem byl docela vyřízenej.

Rokio

Fyzicky bys to měl v pohodě zvládnout.

Jsem starší než ty a denně ujdu dvakrát delší vzdálenost než je tato. Přitom chůze je fyzicky náročnější než jízda na kole.

Pepa25

Maximálně se zapotíš a pojedeš to delší dobu 🙂. Na mapy.cz se dá nastavit plánovač trasy, který zohledňuje převýšení a ukáže orientační čas (pokud to není do kopce, tak 4 km bude cca 15–16 minut).

Filip84

Není kolo jako kolo, to je první věc, „lykraři“ funí, jak reservní Sentinel a zrychtovaní jsou, jak kdyby přijeli z Berlina. No, jasně, protože je na tom natažený (taky spousta lidí má kolo větší, než odpovídá jejich rozměrům 🙃), jedno s druhým.

Jedna věc je ujet na kole, druhá věc je řídit jízdní kolo v provozu. Ano, na jakékoli veřejné pozemní komunikaci je jízdní kolo vozidlo a osoba, která do něj šlape a jej řídí: řidič. Ty nemůžeš být řidič, sorry, jako, protože

Podle ustanovení § 3 odst.1 silničního zákona provozu na pozemních komunikacích se nesmí účastnit osoba, která by vzhledem k věku nebo ke sníženým tělesným nebo duševním schopnostem mohla ohrozit bezpečnost tohoto provozu. To neplatí, pokud osoba sama nebo jiná osoba učinila taková opatření, aby k ohrožení bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích nedošlo.

Podle ustanovení § 3 odst.2 silničního zákona řídit vozidlo nebo jet na zvířeti může pouze osoba, která je dostatečně tělesně a duševně způsobilá k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a v potřebném rozsahu ovládá řízení vozidla nebo jízdu na zvířeti a předpisy o provozu na pozemních komunikacích.

No, to Ty nesplňuješ. Jo, kdyby jel někdo s Tebou, zainstruoval Tě, a Tys poslechl, no tak prosím pěkně, ale takhle fakt jako ne! 🙄🤪

Jinak kolo je nejhorší usedět, taky záleží na sedle, „lykraři“ mají blbý sedlo, jsou natažení, mají to kolo větší, jedno s druhým. No ale i kdyby, tak slezeš a „budeš posunovat“, tzn. budeš to kolo tlačit. Ujdeš 8 km (4 + 4 = 8)? Pak žádný problém. Neujdeš 8 km? Pak seď doma na řiti! 😎

Drap

km lehce zvládneš, i když budeš kolo jen tlačit. Co se ti může stát? Po cestě číhají různá rizika, můžeš třeba spadnout, zmoknout a taky tě může přejet autobus, nebo něco jiného.

led

Vyhnite sa diaľnici a ceste 1.triedy a po 4km jazdy sa vám bicyklovanie zapáči.

jirka F

Po kamenité cestě asi 3 km a 1 km po cyklostezce.věk 24 let.

Filip84

A kakao jsi vypil a snědl makovec?