Co se dnes učí na základkách v zeměpisu?

Za mých školních let byla na tabuli rozvinuta mapa SSSR a našim úkolem bylo ozačit, mimo jiné, hlavní řeky, pohoří, města…
A dnes mají mapu USA ?

Nejlepší odpověď
Makina

Nemají…jde o to, v jakém ročníku. V 6. třídě, popř. v primě víceletých gymnázií se bere fyzický zeměpis – vesmír, litosféra, amosféra, pedosféra, hydrosféra atd. V 7. třídě a v sekundě gymnázií se bere většinou Afrika, Austrálie a Oceánie, Amerika, v 8. třídě potom Asie, Evropa, v 9. třídě Česká republika. Nyní nevisí mapy jednotlivých států, tak jak to dříve byla mapa SSSR, ale spíše mapy celých kontinentů a rozhodně se neupředňostňuje USA. Každá škola učí podle vlastního ŠVP.

Další odpovědi
MirKop

Ne, dneska se učí: Sféry a všelijaké obaly Země, vesmír, počasí, nazpaměť mapa států: Afriky, Asie, Evropy a J Ameriky a jejich hlavní města, potom něco o těch státech+ přírodní podmínky, dál tu máme města ČR, všechny řeky ČR, rozbor krajů a na konec něco o světových organizacích, uspořádáních států a pod.

Quimby

My jsme to brali po jednotlivých kontinentech a u každého sme řešili geografické, politické, ekonomicke… uspořádání. Samozřejmě jen povrchově. Pak tušim v 9. třídě jsem brali jen ČR po jednotlivých krajích a to samé.
Na gymnáziu jsme to měli stejně, akorát víc do podrobna. Měli jsme velmi dobrého učitele, který to neměl pouze naučené nazpamět, ale opravdu ho to zajímalo.

Navíc proč by měla být mapa USA, my patříme pod USA?

AmazedWolf

Minulý rok, když jsem byl v 7, učitel rozbalil mapu, kde ještě bylo SSSR. Když jsme se ho zeptali, tak řekl, že našel jenom tuhle. :D

Teď se učíme o imigraci a emigraci.

jirinka001

Přesně, jak píše Makina :) Ale každý to může mít trošku jinak, záleží na škole.

anonym

A copak my jsme byly pod SSSR?

anonym

… a co v letech 1939–1945, jaká mapa byla na tabuli?

led

Bol to náš vzor, náš dáždnik proti dažďu západného imperializmu, naša cesta k šťastnej budúcnosti. A tá mapa SSSR bola, aby sme na svojej ceste nezablúdili.