babča

Co s tvrdými nektarinkami?

Jak by mohly změknout?

Nejlepší odpověď
anonym

Nekupovat. Je to „podtržené“ ovoce, které není v konzumní zralosti.

Další odpovědi
pusinka50

Nechat dojít na sluníčku nebo v pokoji, ale tak třetí až čtvrtý den je sníst, aby neshnili

redy

dát na sluníčko voni dojdou nebo shnijou

anonym

Doporučila bych pokrájet a povařit s trochou cukru. Použila bych je potom na nějakou buchtu, případně bych vmíchala trochu želatiny a byl by z toho báječný dezert.
Nemám s „docházením“ příliš tvrdého ovoce dobré zkušenosti. Než mi tvrdé ovoce stačilo „dojít“ tak i „odešlo“ (shnilo).

honza19hk

nechat dozrát. Řekl bych že ale tvrdá nektarinka je lepší než ta rozplizlá.

marci1

Nechat je pár dní při pokojové teplotě změknout. Já je mám ráda tvrdší.

elektrikář

Dát do sklenice ze zralými letními jablky ta uvolňuji plyn etylén který se používá třeba v dozrávárnách banánů.Nektarinka je nejlepší utržená zralá ze stromu. Doporučuji jíst bez trika. já jej musel hned prát.