Co s pokutou u MHD?

Dobrý den.

Mám dotaz ohledně pokuty od MHD.
Minulý rok v říjnu a v listopadu mě chytl revizor. Pokutu jsem nezaplatila. V dubnu jsem si chtěla rozložit splátky do splátkového kalendáře a pani na Dopravnim podniku (DP) řekla, že to nelze (částka je prý moc malá - 3026 Kč). Po prozkoumání webu jsem se dočetla, že to lze. Výše částky zde nebyla vymezena.
Minulý měsíc jsem zaplatila jednu pokutu (1513 Kč) a pani jsem řekla, že tu druhou zaplatim další měsíc. Toto pondělí jsem dorazila na DP a pani mi oznámila, že pokutu před týdnem odeslali vymahačské firmě. Tak jsem jim volala a tam nic neměli. Poprosila jsem pani, jestli by pohledávku mohli vrátit na DP a odpověděla, že ano, ale že DP jim musí zaslat žádost.

Musí mi DP v tomto vyhovět? Nebyla jsem na ně moc příjemná při poslední návštěvě. Pokuta nyní neni k zaplacení ani na DP ani u firmy v systému, je "někde" v procesu. Co mohu dělat a jak se bránit, abych nemusela platit šílené penále?

Známému se stalo to samé a zaplatil pokutu v den příchodu na firmu a nic víc po něm nechtěli. Mohu udělat to samé?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kdyby se nečekalo celý rok, nebyly by teď takové starosti.
Být tebou doplatim hned zbytek na č.účtu, které máš v poslední korespondenci.

Další odpovědi:

Zlatý

Dost dobře jsem nepochopil co chceš vědět. I malé dítě přece ví, že dluhy se musí platit a na černo se jezdit nemá. Dopravní podnik ti nemusí vyhovět už v ničem. Jediné řešení je co nejdříve zaplatit.

Zlatý

Myslím, že záleží na přístupu a ochotě úřednice na DP,
ale i jiných úřadech a ano zachovejte se nyní již stejně,
jako Váš známý.

Mě všude vyšli vstříc a např. dluh u vodáren, který činil
pouhých 4.000.- Kč jsem měla taky rozdělen na několik
částek.

Zlatý

Pokuty zaplat co nejdříve.Důležité je uschovat doklad o zaplacení a střežit ho jako oko v hlavě.Dopravní podnik hlavního města Prahy někdy zkouší zasílat pokuty dvakrát i když dlužník zaplatil vše.

Stříbrný

Souhlasím s ReHu, zaplaťte zbytek pokuty na účet DP,
nezapomeňte správně uvést variabilní a konstantní symbol,
aby se platba sala co nejdříve správně přiřadit.

Po cca 10 až 14 dnech si na DP zkontrolujte stav.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.