Rommart

Co byste udělali s nalezeným pejskem?

Před cca 14 dny jsme při procházce lesem našli uvázaného psa u stromu.Byl tak vysílený nejspíše štěkáním, že byl rád když jsem se k němu přiblížil a po seznámení jej odvázal. U auta jsem mu dal napít vody a zblajnul mi manželčinu i mou svaču na jedno polknutí. Nebyl asi uvázaný dlouho protože vypadal,že byl kdysi dobře živený.A nyní problém – mě i mou paní vzala nalezenkyně ihned, ale neskutečný problém vzniká když se k nám stavil syn i s vnukem. Vypadalo to přímo děsivě. Začla se chovat jako smyslů zbavená a nereagovala na žádný povel.Ke mně a manželce je v pohodě. Ale nesmí se přiblížit nikdo další, bohužel zlou zkušenost s ní má i náš soused a jeho děti.Dnes začínám litovat, že jsem si ji vzal domů. Na převýchovu je nejspíše pozdě vypadá to na asi 3 letou fenku pravděpodobně Labradora s něčím kříženého. Už více jak týden ji musíme mít uvázanou na řetězu, prokousala pletivo k sousedovi a napadla jej. Bojím se co bude příště, na to abych jí dal do útulku bohužel nemám finance. Není to prý nejlevnější(jsme důchodci). Díky za rady a nápady.

Nejlepší odpověď
redy

Pes je ve stresu, divím se že jste nešli hned k vetovi.
Je divný, že jste psa jen tak odvázali, a nic vám neudělal – když na každýho útočí.

Vy sním nic moc nezmůžete, potřebuje odbornou pomoc.

Převychovat psa je možný v každým věku.
Je potřeba zjistit zda má čip.

Další odpovědi
Drap

Převychovat lze i starý pes. Každé uvázání na řetěz však situaci ještě zhoršuje. Pokud si nevíš rady, odvez psa do nejbližšího útulku.

dubraro

Nejsem pejskař, ale to vypadá na špatně socializovaného psa. Někdo jej špatně vychoval nebo mu ubližoval. Již to, že jej nechal uvázaného v lese, o majiteli něco vypovídá. Potřeboval by se dostat do rukou odborníkovi (pes i majitel).
Za odevzdání nalezeného psa do útulku se nic neplatí (ale samozřejmě každý příspěvek je vítaný). Naopak není úplně v pořádku si nalezeného psa jen tak beze všeho ponechat.

Dochy

O nalezená zvířata by se tuším měla postarat obec (pokusit se najít majitele, umístit v útulku). Ale nejsem si jist jak to bude posuzováno, když jste si psa nechali 14 dní.

dubraro

Nejsem pejskař, ale to vypadá na špatně socializovaného psa. Někdo jej špatně vychoval nebo mu ubližoval. Již to, že jej nechal uvázaného v lese, o majiteli něco vypovídá. Potřeboval by se dostat do rukou odborníkovi (pes i majitel).
Za odevzdání nalezeného psa do útulku se nic neplatí (ale samozřejmě každý příspěvek je vítaný). Naopak není úplně v pořádku si nalezeného psa jen tak beze všeho ponechat.