Avatar uživatele
Rommart

Co byste udělali s nalezeným pejskem?

Před cca 14 dny jsme při procházce lesem našli uvázaného psa u stromu.Byl tak vysílený nejspíše štěkáním, že byl rád když jsem se k němu přiblížil a po seznámení jej odvázal. U auta jsem mu dal napít vody a zblajnul mi manželčinu i mou svaču na jedno polknutí. Nebyl asi uvázaný dlouho protože vypadal,že byl kdysi dobře živený.A nyní problém – mě i mou paní vzala nalezenkyně ihned, ale neskutečný problém vzniká když se k nám stavil syn i s vnukem. Vypadalo to přímo děsivě. Začla se chovat jako smyslů zbavená a nereagovala na žádný povel.Ke mně a manželce je v pohodě. Ale nesmí se přiblížit nikdo další, bohužel zlou zkušenost s ní má i náš soused a jeho děti.Dnes začínám litovat, že jsem si ji vzal domů. Na převýchovu je nejspíše pozdě vypadá to na asi 3 letou fenku pravděpodobně Labradora s něčím kříženého. Už více jak týden ji musíme mít uvázanou na řetězu, prokousala pletivo k sousedovi a napadla jej. Bojím se co bude příště, na to abych jí dal do útulku bohužel nemám finance. Není to prý nejlevnější(jsme důchodci). Díky za rady a nápady.

Zajímavá 0 před 2739 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Pes je ve stresu, divím se že jste nešli hned k vetovi.
Je divný, že jste psa jen tak odvázali, a nic vám neudělal – když na každýho útočí.

Vy sním nic moc nezmůžete, potřebuje odbornou pomoc.

Převychovat psa je možný v každým věku.
Je potřeba zjistit zda má čip.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Převychovat lze i starý pes. Každé uvázání na řetěz však situaci ještě zhoršuje. Pokud si nevíš rady, odvez psa do nejbližšího útulku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Nejsem pejskař, ale to vypadá na špatně socializovaného psa. Někdo jej špatně vychoval nebo mu ubližoval. Již to, že jej nechal uvázaného v lese, o majiteli něco vypovídá. Potřeboval by se dostat do rukou odborníkovi (pes i majitel).
Za odevzdání nalezeného psa do útulku se nic neplatí (ale samozřejmě každý příspěvek je vítaný). Naopak není úplně v pořádku si nalezeného psa jen tak beze všeho ponechat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

O nalezená zvířata by se tuším měla postarat obec (pokusit se najít majitele, umístit v útulku). Ale nejsem si jist jak to bude posuzováno, když jste si psa nechali 14 dní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dubraro

Nejsem pejskař, ale to vypadá na špatně socializovaného psa. Někdo jej špatně vychoval nebo mu ubližoval. Již to, že jej nechal uvázaného v lese, o majiteli něco vypovídá. Potřeboval by se dostat do rukou odborníkovi (pes i majitel).
Za odevzdání nalezeného psa do útulku se nic neplatí (ale samozřejmě každý příspěvek je vítaný). Naopak není úplně v pořádku si nalezeného psa jen tak beze všeho ponechat.

před 2739 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek