Kelt

Co říkáte na tento „zákon“, odporující zdravému rozumu?

V Norsku prý platí zákon, že sladkosti se smí jíst jen v sobotu. Takže když má dítě nějakou oslavu třeba v pondělí, tak to slaví s cukrovím až za šest dní. Trochu divné na XXI. století? A určitě bychom takové perličky našli i v jiných zemích. Znáte něco podobného? Děkuji.

Nejlepší odpověď
tforro

http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-zajimavosti/124437/nej­silenejsi-zakony-na-svete-za-vibrator-vezeni-za-zvykani-pokuta.html

http://chcido­ameriky.cz/nej­vtipnejsi-americke-zakony-kde-je-zakazano-vystrkovat-losa-z-letadla

Arizona: Ukradne-li někdo v Mohave County mýdlo a je přistižen, musí se jím poté mýt tak dlouho, dokud se celé nespotřebuje.
Colorado: Ve městě Sterling musí mít kočky, které nejsou na vodítku, odrazky.
Idaho: Jedete-li ve městě Boise zrovna na žirafě, nesmíte ze zákona současně
Louisiana: Pokud nejsou všechna okna zavřena a dobře utěsněna, nesmíte kýchat.

Další odpovědi
annas

Mám knížku Věřte – Nevěřte od Ladislava Kochánka. V ní jsou uvedené různé kuriozity, tedy i stále platné, bohužel, nesmyslné zákony.,

Např. v Los Angelos se dostane do rozporu každý, kdo chytá pod pouliční lampou moly.
V Baltimore nesmí nikdo navštěvovat kina a divadla v doprovodu lva.
V Columbu se zakazuje mňoukat kočkám po půlnoci.
V Nebrasce nesmí holiči ráno a večer konzumovat cibuli,
V americkém Cary – do 4 hodin po jídle česneku je zákaz jízdy dopravními prostředky atd.
Při dešti se nesmí v Holyoke kropit trávníky

--
Sladkosti? Třeba , aby si děti v Norsku šetřily své zdraví. To není zase tak velký „trest“.

V americkém městě Hanformu nesmí děti přeskakovat kaluže., jinde nesmí spát obuté a nesvlečené atd.

cukrar

a tu zprávu máte odkud?
Kde je ten odkaz na zákaz?

iceT

No to je fakt tragédie smět cukroví jen jednou za týden…
A co řekneš na to, že v Holadsku uděláš řidičák i bez peněz a zaplatíš sexem?
Akorát netuším, jak to mají ošéfovaný, když se potencionální adept na ŘP nebude instruktorovi zamlouvat…

marci1

Co na to říci? Toto opatření nastalo asi po tom, co rodiče dennodenně dětem kupovali sladkosti. Všimněme si, co rodiče s dětmi kupují každý den v obchodě pro děti? Samozřejmě s nařízením, že sladkosti jen v sobotu nesouhlasím, ale jen v tom případě, že rodiče nebudou dětem kupovat sladkosti každý den. Dají se koupit nebo upéct i „zdravé“ sladkosti. Cukr je opravdu velký zabiják. Sem, tam vyjímečně ano, ne každý den. 🙂
http://zena.cen­trum.cz/zdravi/hub­nuti/clanek.phtml?id=80­6272

jamar28

Trochu divné na 21. století, nic zvláštního pro Norsko…

Rokio

O tomto zákonu nic nevím, ale pokud opravdu existuje, je velmi nesmyslný.