Avatar uživatele
sisi0110

Co říkáte na současnou obsluhu v restauracích?

Vždy mi přišlo, že šlo o dva protipóly. Buď byla obsluha milá nebo nesnesitelná. Ale v současnosti mi přijde, že ať přijdu kam přijdu, většinou je obsluha nesnesitelná. Chápu, že jsou špatné dny, každý je má. Dělala jsem servírku a tak vím, že to není jen tak. Ale vždy jsem se snažila být vstřícná a s úsměvem. Dnes to vypadá, že se obsluze nezavděčíte už ani spropitným. Co si o dnešní obsluze v restauracích myslíte vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lucimia před 5115 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Moje zkušenosti jsou obdobné./Neděje se tak jenom v restauracích/
Jestli to není tím,že si/obsluha,úředník apd/neuvědomují,že jsme to právě my,kteří je platíme a ne naopak.
Nezmiňuji se už o tom,jak reagují na reklamaci,nebo dokonce na upozornění na nevhodnost chování.Na to má vliv i jejich kvalifikace.Všim­něte si,kolik číšníků a servírek je profesionálů.Ma­jitelé restaurací raději zaměstnávají příslušníky svých rodin,nebo lidi,kteří jsou ochotni dělat za minimální mzdu,nebo dokonce načerno-většinou to jsou lidé,bez příslušné kvalifikace.
Mám přítele restauratéra,takže musím podotknout,že existují výjimky,/že Jirko/které potvrzují pravidlo.
A k tomu ta,všude přítomná,blbá nálada.
Je to naše chyba,že si to necháváme líbit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Někteří jsou na docela obyčejnou facku.
A já mívám smůlu na ten typ,co je otrávenej z toho,že musí věnovat svoji vznešenou pozornost a drahocenný čas tomu plebsu.
Vím,že to nemají lehké.Ale když se v této práci „nerealizuje“,může dělat něco jiného.Některým by to slušelo třeba při sběru psích…tak dobře…exkrementů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

To máte pravdu SISI nedávno jsem byla s rodinou na výletě myslela jsem si že jenom v našém městě jsou tak nepříjemní číšníci a číšnice ale když jsme přijely do Výškova tak jsem zjistila že i tam to není o moc lepší.Myslím si že je to tou dnešní mládeží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
oskar

Ano mate pravdu,těch profiků najdeme velice malo.Nemůžu pochopi,že třeba soukroma restaurace,mis­to,aby si Vas hleděli tak na Vas kašlou.Jestli,už jsou tak bohati?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vím o jedné pinklici, – není to servírka – bývalé kadeřnici kvůli které odcházely servírky. Pak vyhazovala hosty. Nakonec zlikvidovala hospodu a ještě pláče, že jí provozovatel dluží poslední výplatu.
Tuhle práci nemůže dělat každý. Pokud se některé obsluze můžete zavděčit, jsou to většinou cizinci.

Zdroj: http://www.stre­am.cz/video//423822-hospoda-u-franty-non-stop

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření