sisi0110

Co říkáte na současnou obsluhu v restauracích?

Vždy mi přišlo, že šlo o dva protipóly. Buď byla obsluha milá nebo nesnesitelná. Ale v současnosti mi přijde, že ať přijdu kam přijdu, většinou je obsluha nesnesitelná. Chápu, že jsou špatné dny, každý je má. Dělala jsem servírku a tak vím, že to není jen tak. Ale vždy jsem se snažila být vstřícná a s úsměvem. Dnes to vypadá, že se obsluze nezavděčíte už ani spropitným. Co si o dnešní obsluze v restauracích myslíte vy?

Nejlepší odpověď
vagra

Moje zkušenosti jsou obdobné./Neděje se tak jenom v restauracích/
Jestli to není tím,že si/obsluha,úředník apd/neuvědomují,že jsme to právě my,kteří je platíme a ne naopak.
Nezmiňuji se už o tom,jak reagují na reklamaci,nebo dokonce na upozornění na nevhodnost chování.Na to má vliv i jejich kvalifikace.Všim­něte si,kolik číšníků a servírek je profesionálů.Ma­jitelé restaurací raději zaměstnávají příslušníky svých rodin,nebo lidi,kteří jsou ochotni dělat za minimální mzdu,nebo dokonce načerno-většinou to jsou lidé,bez příslušné kvalifikace.
Mám přítele restauratéra,takže musím podotknout,že existují výjimky,/že Jirko/které potvrzují pravidlo.
A k tomu ta,všude přítomná,blbá nálada.
Je to naše chyba,že si to necháváme líbit.

Další odpovědi
anonym

Někteří jsou na docela obyčejnou facku.
A já mívám smůlu na ten typ,co je otrávenej z toho,že musí věnovat svoji vznešenou pozornost a drahocenný čas tomu plebsu.
Vím,že to nemají lehké.Ale když se v této práci „nerealizuje“,může dělat něco jiného.Některým by to slušelo třeba při sběru psích…tak dobře…exkrementů.

panenka

To máte pravdu SISI nedávno jsem byla s rodinou na výletě myslela jsem si že jenom v našém městě jsou tak nepříjemní číšníci a číšnice ale když jsme přijely do Výškova tak jsem zjistila že i tam to není o moc lepší.Myslím si že je to tou dnešní mládeží.

oskar

Ano mate pravdu,těch profiků najdeme velice malo.Nemůžu pochopi,že třeba soukroma restaurace,mis­to,aby si Vas hleděli tak na Vas kašlou.Jestli,už jsou tak bohati?

anonym

Vím o jedné pinklici, – není to servírka – bývalé kadeřnici kvůli které odcházely servírky. Pak vyhazovala hosty. Nakonec zlikvidovala hospodu a ještě pláče, že jí provozovatel dluží poslední výplatu.
Tuhle práci nemůže dělat každý. Pokud se některé obsluze můžete zavděčit, jsou to většinou cizinci.

Zdroj: http://www.stre­am.cz/video//423822-hospoda-u-franty-non-stop