Nandi

Co říkáte na sníh v půlce května?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/clanek/ces­ko-jeste-zasype-snih-hrozi-i-bila-tma-40323119
https://www.in-pocasi.cz/clan­ky/vyznacne/ochla­zeni-6.5.2020/

Těšíte se na sníh,když ho letos v zimě moc nebylo,nebo už byste chtěli teplo.
Já raději teplo.Sníh v půlce května-docela zvláštní a vzácné.
Samozřejmě,že nenapadne všude 🙂.

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Ledoví muži vždy přinesou ochlazení, I když je pravda, že pravidelné cykly počasí už neplatí. Mirná zima bez sněhu, na jaře, když všechno kvete, objevují si ranní mrazíky, které škodí stromům atd.

Přesto většina zahrádkářů počítá s ochlazením, i když ne přímo se sněhem, teplomilné plodiny r jako jsou ajčata, papriky atd. vysazuje do zahrady až po odchodu ledových mužů.

--

„Nenadávejte na počasí, devět desetin lidí by nemohlo ani začít rozhovor, kdyby se počasí čas od času neměnilo.“ — Elbert Hubbard

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-pocasi/?page=2
Pamatuji si, že už několikrát v minulosti napadl v květnu sníh, nejen na horách. Dokonce šlo o sněhovou kalamitu,. .

Další odpovědi
Kepler

sníh už rozhodně nechci

I když stejně napadne jen ve vyšších a horských polohách. Uvítal bych jaro po celý rok.

led

jiná odpověď

nic nového
Pankrác, Servác, Bonifác – období mezi 12. a 14. květnem, k němuž pranostiky vztahují poslední jarní mrazy

mosoj

jiná odpověď

Kde je ?

marci1

jiná odpověď

Říká se:„Sníh v máji – hodně trávy.“ 🙂

etau15

sníh už rozhodně nechci

Je to divné.

Pepa25

sníh už rozhodně nechci

Není to ale nic neobvyklého (kdysi jsem zažil takové sněžení v květnu v Krkonoších, že auta rekreantů uvízly nahoře u boudy a nedalo se odjet).
Navíc platí „studený máj – v stodole ráj“.
Problém jsou spíš prudké výkyvy počasí a také noční mrazy v době kvetoucích stromů.

mzm

jiná odpověď

Já jsem z Bruntálu… :)

Zdroj: Rodný list.

anonym

sníh už rozhodně nechci

Drap

jiná odpověď

Neni na tom nic zvláštního a neobvyklého. Čas od času to takto vyjde. On ten sníh bývá hodně mokrý a dlouho nevydrží. Na lyžování to však nebude. Také mám rád teplo, ale letos bych uvítal kdyby hustě chumelilo alespoň 14 dní. Aspoň trochu by to pomohlo krajině. Věděli to už i naši předkové že přicházejí taková období. Najdeme to i v několika pranostikách.

zjentek

je mi to jedno

Co bude, bude, ale… Já bych chcěl čistý, uježděný sníh, jasnou oblohu a ostré jarní slůníčko! (;

Kelt

jiná odpověď

Co je na tom zvláštní? V každou dobu najdeš na některém místě na Zemi sníh, tak co se divíš.

yuko

jiná odpověď

Proto jsme vždy sázeli fazole až po ledových mužích, tedy Pankráci, Serváci a Bonifáci.