Avatar uživatele
Cougar

Co proti opakovaným útokům vandalů?

Dobrý den, mám velký problém, dlouhodobě si svépomoci renovuji nemovitost v jedné malé obci, bohužel tam ještě nemohu z jistých důvodů bydlet, takže tam jsem jen několik volných dní v měsíci a mám velký problém s neustálým a pořád se opakujícím nepravidelným poškozováním domu. Ze začátku jsem to neprožíval a vždy znovu opravil, bohužel je to již neúnosné- 6× po sobě opravování nové střechy, 5× rozbité okno, za zhruba poslední měsíc 2×. Bohužel kolem domu je státní cesta, tudiž prý nemohu opatřit kamerovým systémem( i když ten by nejspíš také podlehl). Nikoho z té obce kloudně neznám a nikomu jsem tam nedal stéblo přes cestu-lidově řečeno. Na PČR nechci volat, protože mě to příjde zbytečné a s jejich přístupem by to brali jako zatěžování maličkostmi. Nevím co mám dělat, původně se mi tam velmi líbilo a teď už jen pořád čekám co zas bude a z nadšení je zoufalost. Sousedi nevidí neslyší, netuší, neví. Co byste dělali?? Děkuji za nějakou pomocnou odpověď

Zajímavá 0 před 2492 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Podat trestní oznámení. To už mělo být dávno. Další věcí je, zkusit poprosit sousedy aby na nemovitost dohlédli. Vhodně umístěný kamerový systém by mohl být účinný.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ten který je

Pokud nechcete nebo nemůžete nainstalovat kamerový systém či fotopasti,přichází v úvahu přítomnost nějaké osoby která by dům hlídala.Hlídač může pachatele odradit z poškozování domu,ale bude stát také nějakou finanční částku.Další možností je požádat nějakého příbuzného nebo člena rodiny k ochraně vašeho domu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Já bych se poptal ve vesnici, ideálně asi v hospodě. Udělal si tam pár známých, jich bych se zeptal na názor, kdo by to podle nich mohl dělat. A samozřejmě bych řešil nejbližší sousedy. Prostě bych je tak nějak nenuceně obešel, tj. třeba pokud je zrovna na zahradě a zeptal se jestli jako něco neviděl, trochu bych se před ním vybrečel v tom smyslu, že jako jsme slušný lidi, nikomu nechceme dělat problémy atd. A ono by se to mohlo nějak vyvrbit, možná i vyřešit. Je totiž dost možné, že tímhle hledáním po okolí narazíš na toho blbce a pak mohou nastat dvě varianty. Buďto ho „okouzlíš“ natolik, že se na to vykašle, prostě toho už nechá. Nebo narazíš na velmi nerudného idiota, co se s tebou ani nebude chtít bavit a pak bude téměř jisté, odkud vítr fouká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Jsou dostupné (skryté) kamerové systémy, u kterých je vše nahráváno na HDD a můžete v mobilu sledovat aktuální stav (třeba jen při pohybu v daném prostoru). Jsou i jiné možnosti: Dát se do řeči v restauraci, obchodě apod. s lidmi, trochu pokecat, a říci jen tak mimochodem, že to máte již pod kontrolou a čekáte na dalšího vandala. Někdy to zabere.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Prostě část místních buranů Vás nemíní přijmout a považují přistěhovalce za nevhodnou náplavu, prodat a najít jinou oblast

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1895 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek