Kepler

Co používáte na čištění koupelnových kachlí?

Zatím požívám směs jakéhokoliv saponátu typu Jar a čisticího prášku. Výsledek je dobrý, ale zbytky prášku se špatně odstraňují a lesk nic moc. Nejlepší by byl nějaký domácí přípravek, o předražené produkty z drogerie nemám zájem, snad jen ty levnější, ale účinné.

Odpovědi
gecco

´Nějaký saponát´ – stačí úplně nejlevnější, ale rozhodně ne „prášek“ (abrazivní prostředky poškodí glazuru a pak už to nevyleštíš, ani kdyby ses uleštil)…
😉
Z „domácích“ můžeš použít roztok octa – ale levnější nebo účinnější, než „zbytek Jaru“, to nebude…
😉

mosoj

Fixinela. U Ťamanů se dá koupit cca za 4 pětky. Neexistuje nic co by ji v čištění koupelny a pod. dostihlo.
Fixinela byla doporučena na tomto serveru už nevím kým, ale byla to žena. Použil jsem a byl jsem překvapen.

pn65

Já v práci používám tento prostředek je tam víc druhů, ale výborný na kachle.

http://www.alter-hk.cz/pripravky-na-myti-nadobi/cistic-kuchyni.htm