klob1

Co používáte, jak to děláte ohledně zálohy počítače, dat?

Je pár možností, zálohovat na externí HDD disk, přímo přes Windows, pak přímo HDD disk má soft na zálohu počítače. A další je možnost zkopírovat to z počítače na ext. HDD disk.
Stalo se mi, že jsem měl data na USB Flash disku. Když zkápne počítač, tak to zůstane na Flashi. Jenže jsem si to neuvědomil, že když jí dám do Setup boxu, tak mi to zlikvidoval všechno a obnova dost náročná. Ale i tak spíš má otázka je, jakým způsobem zálohujete počítač vy? Já mám tři možnosti, ale zkušenost, která je nejideálnější těžko říci. nemohu se ani rozhodnout. Tak tu zkusím vaše zkušenosti a názory. Děkuji.

Odpovědi
elkon

USB, ani paměťová karta, nejsou média určená na uchování dat, ale na jejich přenos. Počítač nezálohuji, ale důležitá data a další soubory ukládám na svůj NAS, kde jsou dva disky v zrcadlení a pak ještě na externí disk.

Hlada

Průběžně udržuju několik záloh. Celý pracovní disk komprimovaný, složku Dokumenty nekomprimovanou, e-maily a fotky na externím disku. Kromě toho mám fotky ještě na DVD. Důvěrná data mám na zaheslované flashce a od ní mám kopii na kartě.

Funna

Doma pravidelně nijak…ale máme dva PC, takže to důležité je na obou a navíc z HDD to jde obvykle i po „havarii“ stáhnout…v práci to má každý v PC a záloha se dělá na NAS server, který má (samozřejmě) zrcadlené disky..

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

klob1

Děkuji všem za odpovědi a to jak to děláte vy. Jen se mi jednalo o to z těch tří možností, jak zálohovat a co z těch tří nejlépe využít. Externí HDD uložiště. 1. využít ve Windech zálohování. 2. možnost. kopírovat do z počítače na ten disk 3.možnost použít soft externího HDD a backupovat. ???