Bubba Jay

Co používat místo FrontPage ve Windows 8?

Dobrý den,
můj stávající notebook odešel do křemíkového nebe a došlo na pořízení nového. Spravuji jedny webové stránky a dělala jsem je přes FrontPage 2003. Na Windows 7 mi to krásně šlapalo. Ovšem na osmičkách nemůžu FrontPage rozběhnout. Má chabá znalost PC mi říká, že to asi nebude kompatabilní. Existuje nějaký stejně fajn a jednoduchý program? Jednou jsem zkoušela stránky upravovat přes jiný program, ale celé se rozpadly a nezobrazovaly se správně. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi
arygnoc

Microsoft Expression Web?

ale je to taký istý paškvil, ako front.

;-Q

ivzez

FrontPage produkuje hrozný kód, je s podivem,
že si s ním prohlížeče vůbec poradí.
(Ještě o něco horší je Word a podobné produkty od Microsoftu.)

Jednoduchý program pro uživatele PC
nemusí produkovat dobré weby pro návštěvníky
(a o ty by mělo jít především, jinak půjdou jinam).

Doporučila bych seznámit se se základy HTML a CSS
a kód psát v editoru, v němž máte (téměř) nad vším kontrolu.
Stále je dost oblíbený PSPad ( http://www.pspad­.com ),
já mám radši Metapad (trošku lepší Poznámkový blok).

McArthur

Máte dvě možnosti, buď se naučit s něčím „inteligentnějším“ a tím je třeba PSPad, který je v češtině a zdarma nebo přejít např. na WordPress (www.wordpress.org). Je to jednoduchý redakční systém v češtině, kde píšete web podobně, jako ve Wordu či jiném texťáku. Jen to vyžaduje instalaci na server. O vlastní zdrojový kód se stará redakční systém.