Co obsahuje bambucké máslo a z čeho se vyrábí?

Nacházejí se v to mastné kyseliny či snad i vitamíny, minerály?
Obsahuje to omegu 3?

Nejlepší odpověď
anonym

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu máslovníku afrického který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan.

Množství na 100 g
Kalorie (kcal) 884
Tuky 100 g
Nasycené mastné kyseliny 47 g
Polynenasycené mastné kyseliny 5 g
Mononenasycené mastné kyseliny 44 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 0 mg
http://www.lu­lalu.cz/lulalu/5-LULALU-100-BAMBUCKE-MASLO
http://www.ve­da.cz/article­.do?articleId=51452

Další odpovědi
Lamalam

Vyrábí se ze semen stromu máslovníku. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, D, E a F.

Zdroj:
Maranz, Wiesman. Influence of climate on the tocopherol content of shea butter. Agric Food Chem. 2004; 52: 2934–2937.

lenkasvob

Bambucké máslo má blízko k palmovému oleji, obsahuje málo omega-3 MK. Rostlinný tuk nikdy nemůže nahradit tuky živočišné. Je oproti tuku živočišnému podřadný.
Výhodou rostlinných tuků je, že déle vydrží čerstvé při pokojové teplotě, a proto jsou součástí trvanlivých potravin a kosmetiky. A z toho, že se nemusí skladovat v ledničce, možná pramení přesvědčení o jejich kvalitách.