barunka4202

Co obnáší herectví? A na jakou školu jít?

Nejlepší odpověď
led

1 – hercov, teda správnejšie ľudí zaoberajúcich sa hraním, je veľa, ale skutočných hercov je málo.
2 – čo obnáša herectvo?
záleží do ktorej kategórie herca patríte,
môžte byť výborný herec, ale ak o vás vedia len v miestnom kulturáku, ste neznámy, ale naopak aj herec držiaci halapartňu s jedným „štekom“ za sezónu, môže byť slávnejsí než iní, pretože stojí na doskách toho známejšieho divadla.
Z toho sa odvíja aj ostatné – peniaze a sláva
Ale v prvom rade sa pripravte na veľké osobné odriekanie, ak chcete hrať aspoň dobre, musíte sa tomu plne venovať. Zľahčovanie si práce tomu určite nepomáha, skôr ten maximalizmus, byť perfektná, ba viac snaha byť lepšia než najlepšia. Divák vám musí uveriť, že to nehráte, to prežívate, tá postava, to ste vy.
3 – peniaze, sláva, večierky… to pozná len tá malá „úspešná“ časť toho davu hercov.
Ak je vo vás chuť ukázať, čo vo vás je, kus istého narcizmu, snaha predvádzať sa, ochota veľa sa učiť, ochota pracovať, keď iní oddychujú, máte pocit, že viete pochopiť cudzie emócie a sprostredkovať ich vlastným podaním iným ľuďom, choďte do toho. Pre začiatok nepýtajte sa „čo za to? komu hráme?“, ale „kde a kedy hráme?“ Tešte sa na každé vystúpenie, veď od toho ste tam. Peniaze? Pre začiatok tak možno na úrovni pomocnej skladníčky v obchode (niektorí na tom zostanú až do dôchodku), neskôr, podľa úspešnosti môžu príjmy aj narásť.
Školy pripravujúce adeptov herectva sú už od konzervatória (stredné vzdelanie) po vysoké školy. Nebudem hovoriť konkrétné, uspechom budúceho herca je aj kus samostatnosti pri ich hľadaní.

Další odpovědi
Emefej

Obnáší to spoustu peněz a nekonečnou slávu, každý den nějaký večírek. Tedy pokud prorazíš v Hollywoodu.

anonym

Žádná škola ti nezaručí, že po jejím absolvování budeš skutečně herečkou…
Ale obecně lze jen doporučit nějakou -AMU.
😉
A co herectví obnáší? – báječnou práci, budeš-li dobrá a žádaná.
Mizerné živobytí, pokud žádaná nebudeš – podomní prodejce na tom je podobně – nabízí a nabízí – a nikdo ´to´ nechce…