da ny

Jiné kritérium - jaké?

Ani tak ne jiná, kritéria, ale některá z nich či souběh.
Kvalita, výběr i cena (v poměru s kvalitou, u konkrétních řetězců, kdy se zboží jinde pořídit nedá.).
U masa, je někdy rozhodující právě cena (krůtí, hovězí aj.) Pak může rozhodovat i původ.
Pokud mohu vybrat stejný výrobek vyrobený pro východní nebo západní trh. Sáhnu po takovém, který je popsán AJ, FJ, NJ atp. :) Kod země, je u některých výrobků, též rozhodující.

Pokud mám dát za stejný výrobek (bez „akce“), o 3O – 50 Kč méně (JOJO adventní kalendář), rozhodne princip :)
Přítomnost sociálního zařízení vítána ;D

Další odpovědi
Ametyst

Jiné kritérium - jaké?

Snadné parkování.

Drap

Jiné kritérium - jaké?

Když je tam právě málo nakupujících

Malvína

Kvalitu

Zásadně kvalitu, poté široký výběr a původ. Cenu řeším jako poslední.

zjentek

Jiné kritérium - jaké?

Cenu, kvalitu, výběr a původ zboží, ostatní služby včetně toalety, slušné chování obsluhy v krámcích všude okolo, polohu/geografické rozložení a v restauraci vysoké schody do patrového posezení s toaletou nad ní, kam jen tak nikdo nevyleze, abych se v klidu najedl, strávil a nemusel se pást dole spolu s hlučným, špinavým, neohleduplným a rádoby vtipným hovězím a riskovat tak vředy. (;

hapiky

Jiné kritérium - jaké?

Komfortní nakupování a onen široký výběr. Když můžu s vozíkem až k autu, je to komfortnější, než se tahat s taškama v centru, kde je problém zaparkovat.
Když k tomu přidáme i některé doprovodné služby od pošty, lékáren, květinářství či nějaký kulturní program, tak tomu se říká spojení užitečného s příjemným.
Jedinou smutnou stránkou je, že tam člověk nechá mnohem více peněz, než předpokládal.

aliendrone

Jiné kritérium - jaké?

U mne je asi nejzásadnější „časový faktor“. Není to jen o tom, že tady to proběhnu rychle – mívají krátké fronty u kasy, zatímco jinde se čeká u kasy třeba i 10min, ale i o celkovém itineráři. Víš, ono je dnes vlastně celkem fuk, jestli koupíš třeba ocet (obyč. kvasný lihový) v diskontu nebo v Blille, mnohem důležitější pro mě je, že musím od trojky pošty do Malešic a po cestě mám na Vackově zastrčený Pennys Market, tož koupím ten ocet tam, než abych se někam spešl cpal do „lepšího krámu“ (třeba do jinak mé oblíbené Blilly) a dělal si kvůli tomu zajížďku.

Navíc „strategické nákupy“ (to jsou takové ty velké) mají pod palcem rodinné semetriky a to by bylo na dlouhé vysvětlování, jak to s tímhle u mě funguje (určo chápeš, že upřít ženským právo vést/organizovat nákupy je pánský ekvivalent ženského odmítání postelových aktivit). Já si sám ještě tak koupím čerstvé pečivo, cíga apod., prostě aktuální věci krátkodobého horizontu, pokud jde o tzv. „běžné nakupování“. Takže čas, čas, ČAS! ;) :)

df

Kvalitu

Rys95

Kvalitu

_Bůh_

Kvalitu

Sleduji složení potravin

Rokio

cenu

Kajoch

Široký výběr

Jednoznačně.

terry

Jiné kritérium - jaké?

Nejspíš asi kombinaci uvedených

Patrass

Kvalitu

GM

Široký výběr

Nakoupím většinou všechno na jednom místě s jedním parkováním.

Jiří Bohumil

Jiné kritérium - jaké?

Všechno jmenované v anketě + slevové akce + dobré možnosti pakování.

anonym

Široký výběr

paul1

Široký výběr

elkon

Jiné kritérium - jaké?

Záleží co právě potřebuji. Kvalita s tím nesouvisí, tu beru jako samozřejmost. Výhoda nákupního centra je, že lze nakupovat různý sortiment na jednom místě. Pokud nepotřebuji nějaké specifické výrobky, které lze koupit jen v určitých obchodech (např. železářství, které v nákupních centrech většinou není).

plebs

Jiné kritérium - jaké?

Svačinu jinak houfy lidu a nepřeberné množství zbytečností nelákají.

zjentek

Jo vlastně já nemám očkování. Tak nic, s tou restaurací beru zpět. Preferuji tedy, aby ve velkých obchodních centrech byli zařízeni na jídlo s sebou, tzv. pick up and go away. (;