lucie.anezka

Co nejlépe udělat s darovaným porcelánem, když ho nechci?

Soused mi chce z vděčnosti věnovat broušené skleničky se zlatým okrajem a také spoustu porcelánu z vitrínky, růžový a modrý se zlatým okrajem. Nepotřebuji ho, ani takový porcelán nechci ani to nemám komu věnovat. Ale vyhodit mi to přijde škoda, ačkoli žádnou starožitnou hodnotu nemá. Je mi líto toho materiálu a času, který tomu někdo kdysi dávno věnoval při výrobě – trošku takový recy-pocit. Nenapadá mě instituce, kde by po tom někdo s radostí skočil, nechci zavalit nějakou charitu nevyžádaným balíkem. Nemáte někdo nápad, co s tím? Domovy důchodců? Azylový dům, který se zařizuje? Nějaká fara? Sběratel? Netuším a budu ráda za tip. Myslím, že s inzerátem „Daruji porcelán za odvoz“ neuspěju. Děkuji.

Mohla bych ten porcelán nepřijmout, ale soused (důchodce) mi tím chce udělat velkou radost a zároveň má pocit revanše – tak mu tu jeho radost nechci brát. 🙂

Nejlepší odpověď
zjentek

2. Jak víš, že toto sklo nemá hodnotu?
3. Vše má svou cenu a VŠE se dá prodat
4. S darováním v inzerci je téměř 100% úspěšnost!

1. Co takhle říct sousedovi, že to nepotřebuješ a ani nechceš a že to nemáš komu věnovat?

A má zahradu? Tak se zeptej, jestli by ti namísto toho nedal kilo mrdkve nebo ředkve, že by ti tím udělal také obrovskou radost.

Další odpovědi
ivzez

Lucie, pokud o dar nestojíte, neberte si ho.

Vzít si porcelán, pro který nemáte použití, jen abyste „udělala radost
sousedovi“ a následně hledala, jak se ho zbavit, podle mne nemá smysl.

Soused si pravděpodobně všimne, že porcelán nepoužíváte/nemáte
a jeho zklamání bude větší, než z přímého odmítnutí.

Drap

Prodat na inzerát, nebo lépe ještě na burze. Myslím, že i starožitnictví by to rádi vykoupili, i když zisk nebude zřejmě nijak velký. Pokud se chceš jen toho zbavit, popřípadě někoho potěšit. Dej si na net inzerát do kolonky daruji, nebo daruji za odvoz. Jistě se někdo najde a bude rád.

Nuk nuk

Asi první věc, o kterou bych se pokusila, by bylo vysvětlit pani sousedovi, že si jeho daru velice vážíte, ale nemáte ho jak využít a slušně ho odmítnout. Jenže já Vám rozumím. Jestli je to starý pán a ten porcelán pro něj má nějakou duševní hodnotu, pak chápu, že byste ho odmítnutím mohla urazit a to se Vám nechce.

Pokud tedy odmítnutí nepovažujete za příliš vhodné, nebo to neprojde, porcelán přijměte. Prodat se dá skoro všechno.
Pak bych se nejspíš zeptala v nějakém solidním starožitnictví, jestli mají ty věci nějakou hodnotu a jakou. Pokud mají, možná se Vám podaří je prodat přímo tam.
Ale i věci, které nemají hodnotu starožitnosti se dají prodat někam do vetešnictví, na internetu někomu, komu se to bude líbit a hodit. (Lidé si často podobné věci pořizují do nově koupených starých chalup.)

A v nejhorším případě jsou tu ty charity. Není problém si najít na internetu stránky některých z nich, jsou tam obvykle kontakty a tam se můžete zeptat, zda o něco podobného mají zajem.

nawru

Já bych si to nevzala, ale kdyžtak existují weby, kde můžete nabídnout nepotřebné věci lidem zadarmo. Třeba web nevyhazujto.cz.

Zdroj: nevyhazujto.cz

lucie.anezka

Díky všem za rady. Prodávat to nechci, když jsem to nekupovala a je to dar. Radost důchodci vzít nechci… Tak mám tady pro vás závěr:
www.vsezaodvoz.cz
facebooková skupina Našlo se na půdě…
a Rodinné centrum Routa v Čelákovicích, kde berou VŠE do dobročinného obchůdku http://www.rc-routa.cz/klub/klub-tisicerych-aktivit/