Nazdar Bazar

Co na to říkáte ?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/341580-s-krvacenim-do-mozku-cekala-zena-v-praze-v-sanitce-90-minut-pak-zemrela.html

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je pravda: „„Tísňovou výzvu jsme přijali v 15.32, příjezd první posádky na místo události byl v 15.41 hodin. Po zajištění a zaléčení pacientky v 16.34 hodin byla po telefonickém avízu pacientka předána do VFN v 16.51 hodin,“ poskytla podrobný popis výjezdu mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová.“, pak prostě zemřel člověk. To se stává.
A nejde – pravděpodobně, o žádné pochybení (kdo si myslí, že ´rychlá´ funguje jen jako transport, mýlí se – doktor na místě – podle závažnosti případu, musí stabilizovat nemocného – nejde o čekání…). Navíc je ta sanitka vybavena podobně, jako JIP – a zasahují doktoři nejsou žádní blbci.
Takže – co si myslím? – že číst Novinky je zdraví nebezpečné (navíc jde o případ starý cca 3 týdny – a článek je podán, jakoby šlo o dnešní událost)…
___
Nečti Novinky, pak nebudeš mít chmury…
😉

Další odpovědi
bolak

Já tomu nějak nerozumím. Měla by bejt povinnost přijmout pacienta v nejbližší nemocnici, s tím že jednoho z pacientů který jdou další den domu buď pustěj o den dřív, nebo ho převezou do jiný nemocnice kde maj volno. Prostě povinnost neprodleně uvolnit lůžko.

Posledně tu byl dost podobnej článek, o tom jak pacientka musela čekat 2 hodiny, protože neměli volnou postel. Taky pak nakonec umřela. Já myslim že bába by si klidně lehla na zem na karimatku, kdyby si měla vybrat mezi tím a dvouhodinovým krvácením do mozku. Nechápu to.
Doplňuji:
„Neklepejte! Pořadí pacientů určuje lékař. Dobu čekání nelze vždy dobře odhadnout – závisí na momentálním složení akutních pacientů. Oceníme Vaši trpělivost.“

da ny

Praha se stále v tomto směru marně kritizuje.
Dokud někoho nezavřou, až zčerná, nikdo se nepoučí – dokud jim vše projde beztrestně. Každou „bábu kořenářku " by nejraději viděli za mřížema…
Zdraví, stáří a smrt je velký byznys :(
Lituji pozůstalé rodiny a nejvíce snaživé posádky RZS (ti by asi nejraději vraždili a jen bezmocně skřípou zubama nad chováním svých "kolegů“).
Je dokázáno, že když stávkují lékaři, klesá úmrtnost o 30%......
Doplňuji:
RZS má v praxi pacienta stabilizovat (zachránit), pokud je to možné a okamžitě předat na lůžkovou část.
Úmrtí v sanitě je „průšvih“ je na nějaký čas vyřazena, zatímco by se svým speciálním vybavením mohla zasahovat a pomáhat jiným potřebným…

anonym

Víš,co mě mrzí?Že my neuděláme nic.Je to smutné,ale čím dále častější.

Drap

Je to realita této doby. Nelze na to nic říkat, jen doufat, že nás to třeba nepotká.

marci1

Z poskytování zdravotní péče se stal předmět podnikání. Je to smutné, ti nahoře se diví, co všechno bychom chtěli „zadarmo“. Peníze, peníze, stále dokola. ☹

zzzzz

Před časem jsem měla podobnou otázku http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/deje-se-to-jen-v-praze-nebo-vsude je to hnus, jenom platíme a makáme a zdravotní péče se nedočkáme:-(((

anonym

Moje zkušenost je, že když člověk kdekoli ve zdravotnictví nedá ůplatek, tak se s nim jedná jak s hadrem.Hold chudý člověk je všade na obtíž.