lenka.seda

Co může znamenat slyšené: přijťkemně ?

Doplňuji:
Ano děkuji annanas… 🙂 Já jsem totiž moc nepochipila otázku anevěděla jsem co mám dělat…

Nejlepší odpověď
annas

Zřejmě probíráte ve škole fonologii a fonetiku, takže tato věta měla být v hranaté závorce a poslední slovo jinak napsané.

Máte si uvědomit rozdíl mezi fonémy a fóny – výslovností a pravopisem..... tedy /přijťkemňe/. Takže došlo k asimiliaci znělosti – přijď(ť), předložka ke splývá se zájmenem, u zájmena je souhláska ň, samohláska e.

Další odpovědi
martinecek20

zcela nechápu otázku… asi příjd ke mě ? pojd ke mě ? ke mě ? k noze (:D) ?

iceT

když už tak přijď ke mě a znamená to,že máš k někomu jít.

huxa

dojdi ke mně

beer

Přijť nebo přijď ač je prnví verze totálně nesprávná češtinářsky, znamená jedno: chce, abys přišla k němu(ní).