Kepler

Co může být příčinou, že mi z ničeho nic přestal jít zvuk na PC?

Resp. je sotva slyšitelný, a to i ve sluchátkách. Překontroloval jsem káblíky, zkusil obnovu systému – žádný efekt. Dá se něco udělat na ovládacích panelech? Prosím polopaticky, na PC jsem asi takový expert, jako instalatér na jaderné reaktory.

Nejlepší odpověď
elkon

Co takhle vpravo dole otevřít ovládání zvuku a zkontrolovat hlasitost.

Další odpovědi
dust8

Teď nevím jestli nešlo obnovu systému nastavit na různý počet dní zpět. Možná bych zkusil až ten nejvíc zpět v čase pokud jsi to tedy již nezkusil. Když si vyzkoušel i sluchátka, tak i padá teorie, že by třeba začaly odcházet repráky.
Zbývá třeba zkusit přeinstalovat ovladače na zvuk. Teď bys musel najít CD/DVD s ovladači k tvému PC či zjistit jaký typ zvukovky máš a pak si je vygooglovat a stáhnout. Možná to pomůže. U Windows 10 bych se nedivil ničemu, protože je pro mě prostě paskvil a vůbec cokoliv novějšího jak Windows 7 mi nesmí do PC či notebooku. Zkus pak ještě projít veškeré nastavení zvuku kde co najdeš, ale abys omylem nezapnul či nevypnul zase něco jiného a pak se do toho příliš nezamotal. Teoreticky by ti pomohlo přeinstalovat systém, ale až jako poslední krok. Nebo holt přijít o hrdost a prostě být chvíli bez PC a zanechat jej v servisu.
PS: Proto je lepší mít záložní PC nebo noťas. :P

Dochy

Používáš přímo konektor z MB? pokud ne zkusil bych kablíky v pc. Dále nějaké live cd na test zvukovky bez tvého systému. Co uši?? 😉 Co nastavení? Možné přepnutí na nějaké 5.1 místo sluchátek apod. by mohlo také skončit podobným efektem.

Kepler

elkon: taková banalita! Až mě hanba fackuje. No samozřejmě – ikonka zvuku. Nenapadlo mě to, protože byla mezi skrytými ikonkami, které jsem si nejdřív musel zobrazit. Stejně nechápu, jak se to samo mohlo přestavit na 10%…Dík!

Alesh

máš notebook, ne?