Franta99

Co musí splňovat ojetý autojeřáb při dovozu do ČR aby šel přihlásit pro provoz na silnici?

Jsem zoufalý, nenašel jsem nikde konkrétní informace, jaká kritéria musí takové vozidlo splňovat.
Doplňuji:
Jde o více než 20 let starý stroj, takže mi jde o to, jaké musí splňovat technické požadavky – emise/homologace/…
Prostě aby mi někde na úřadě neřekli, že si ten autojeřáb můžu leda tak postavit na zahradu, protože nejde přihlásit.

Nejlepší odpověď
anonym

Tak si počti třeba tady – http://www.pra­ha.eu/jnp/cz/ho­me/magistrat/on­line_rezervace/za­kladni_informa­ce_registr_vo­zidel.html
😉
Ale pokud se ptáš na nějaké auto, které sis sám postavil nebo zcela bez dokladů dovezl – jde o úplně jiný proces!! Doklady, které jsou vyžadovány (a které nemáš) si musíš doplnit (konstrukční i prováděcí výkresy, schválení státní zkušebnou…), na to – pokud nejsi veliký ´fanda´ (a nemáš docela dost peněz na koníček) rovnou zapomeň.
Doplňuji:
No – to je ´jiná´…
😉
Na takto starou mašinu lze – zřejmě, uplatnit jen toto:
Schválit lze dále též vozidla, která nesplňují podmínky uvedené v bodu 1), vybavená níže uvedenými doklady, pokud:
se jedná o vozidlo dovezené z členského státu Evropské unie, a pokud byla vozidlu udělena homologace ES (tzv. „globální homologace“ ve tvaru e..../..….*.., např. e1198/760072*03), která se zhruba ve druhé polovině devadesátých let začala postupně udělovat osobním automobilům, motocyklům a později traktorům. Tato homologace se vždy uvádí na výrobním štítku vozidla, někdy i v zahraničních dokladech.
se jedná o vozidlo dovezené z členského státu Evropské unie, kterému nebyla udělena homologace ES, pokud je prokázáno schválení technické způsobilosti typu vozidla v členském státu Evropské unie. Toto prokazování je u jednotlivých vozidel různé, zpravidla zápisem v původním technickém průkazu, na štítku vozidla, lze akceptovat i vyjádření výrobce vozidla.
___
Takže pokud autojeřáb takovou homologaci nemá a nemá ani „schválení tech.....“, zřejmě jej nepřihlásíš.

Další odpovědi
Nazdar Bazar

http://www.boz­pprofi.cz/povin­nosti-pri-provozovani-autojerabu-z-hlediska-bozp-uniqueidgOkE4NvrWu­OKaQDKuox_Z6xwo­MYjcAxY3nOpGic-EvM/

Tak snad.