lukas.zmizik

co musela všechno udělat Lucie Bílá proto, aby se jí takto oficielně říkalo?

A myslíte že se jí někdy u nějakého neuvědomělého policisty nebo úřednice mohlo stát, že byla nařčena z krádeže nebo padělání občanky?
Doplňuji:
sme si trochu nerozuměli… co když třeba Lucii Bílou zastaví policajt, koukne na řidičák a řekne: „Vy ste přece Lucie Bílá, vás znám z televize… a tu občanku ste ukradla nějaké Hance Zaňákové… to bude pokuta“

Co vy víte, policajtovi se to klidně může stát.

Nejlepší odpověď
profimaster

Já si myslím, že v občance má své skutečné jméno. Pokud by chtěla mít v občanském průkazu jméno Lucie Bílá, musela by zažádat o změnu jména. Ale je to jen můj názor.

Další odpovědi
Kelt

Nevím, jak to má Lucie Bílá, které jméno používá. Více umělců používá pseudodym. Otázkou je, zda toto jméno má i v občanském průkaze. Například Lou Fanánek Hagen má občanské jméno Moraviec, což dokázal v televizi v jednom pořadu. Michal David je pseudonym Ladislava Stancla a mnoho herců se původně jmenovalo jinak, Hrušínský, Pešek a pod. Jestli tito lidé mají občannský průkaz se skutečným jménem nebo s uměleckým , asi není podstatné. Změna jména se dá vyřídit na městském úřadě za určitý poplatek, což pro tyto osobnosti asi nemusí být problém.

zjentek

odříkat ..musela se vzdát cikánského chování

anonym

Ono to v době, kdy toto umělecké jméno přijala, zase tak složité nebylo. Do podvědomí posluchačů vstoupila jako Lucka Bílá v době, kdy hodně cikánů přijímalo místo svých původních příjmení příjmení česká. Bílá – Bílý bylo obzvlášť oblíbené.
Tak hloupé policajty, jak tady uvádíš, znám akorát z vtipů. Ono je to také posunem v požadované kvalifikaci na toto povolání. Dnes to bez maturity nejde.
Průměrně chytrý občan ví, že existuje jméno civilní a jméno umělecké. To umělecké se do OP nepíše. V dokladech by mohlo být maximálně uvedeno jméno změněné na základě zápisu v matriční knize.
Zajímavější mi připadá „umělecké jméno“ u Petry Janů. Rozhodně si ale nemyslím, že je v naší republice hodně lidí, kteří se skutečnou identitou uvedených dvou zpěvaček mají problém.