bauerlukin

Co mohu dělat, když je v práci pomalý PC?

Dobrý den, máme v práci hodně pomalý počítač, prostě se seká atd., na kterém pracuji. Když s tím chci něco dělat, musím tedy požádat ajťáka, nebo to jde vyřešit i jinou cestou, o které nevím?
P.S. Nemyslím vedení.
Díky

co mohu dělat, když je v práci pomalý pc

Odpovědi
Frontinus

To záleží na nastavení pravidel a na schopnostech IT. Někde dokonce nemá pracovní počítač ani pořádnou ochranu, ale uživatel má zakázáno prakticky vše, takže to nenapraví a do počítače se natahuje víc a víc smetí. Jinde je vše v pohodě, ale počítače poměrně rychle zastarávají s ohledem na větší a větší požadavky na systém, takže jestli máš nejlevnější počítač starý deset let, jede už dávno na hraně svých sil a pomůže jen výměna počítače.

Pokud máš potřebu se zeptat, tak to sám nevyřešíš. Já jsem před řadou let vyfasoval pro svůj univerzitní úvazek i pracovnu s počítačem, který vypadal, že bude na petrolej. Abych ho vůbec mohl používat (pošta z vlastního klienta, přístup k článkům, simulace, které jsem si sám napsal a kde bylo jedno, že nepoběží deset minut, ale půl dne,…), prostě jsem všechno zlikvidoval a na míru jsem si nakompiloval Arch Linux s minimalistickým desktopem LXDE. Na půl roku to stačilo, pak jsem dostal nový počítač.

anonym

Starým pracovním PC lze velmi snadno vdechnout nový život

  1. výměnou pevného disku za SSD (to vyjde velmi levně, 500GB SSD dnes stojí jen 1500Kč)
  2. zvětšením operační paměti alespoň na dvojnásobek pokud má méně než 2GB.

Oba tyto zásahy budou mít tak zásadní vliv na celkový dojem z rychlosti, že budete mít pocit jako by vám na stůl dali nový stroj.

Může pak sloužit dalších pár let, konzultuj to s IT, nikdo jiný ti to v podmínkách vaší firmy nepotvrdí.

Edison

Jistě máš vedoucího. To je jediný správný postup. Jednak řídí a zadává Tvou práci ale taky Ti poskytuje prostředky pro její výkon. Proto je to Tvůj vedoucí. IT pracovník má zase svého vedoucího, který jej řídí a úkoluje. To nemůžeš dělat ani Ty, ani Tvůj vedoucí. Ty dáš požadavek na svého vedoucího, ten na vedoucího IT oddělení a ten pošle odpovědného pověřeného pracovníka problém vyřešit.

Teda… možná… 😁

Cokoli jiného je sice rychlejší, operativnější a bývá to funkční, ale je to vždy nesprávný postup. To proto, že Tvůj vedoucí ví, co ke své práci porřebuješ a vedoucí IT oddělení ví, jaké má úkoly pro své pracovníky a jejich priority.

Tedaaaa… možná… 😁

Kepler

  1. Požádat ajťáka, zda by nenašel problém. Pokud je firma solidní, má dobrou ochranu proti virům. Případně ti ajťák PC vyčistí.
  2. Možná máš poněkud vykopávku, tam ti nepomůže ani ajťák.
  3. Úplně nejlepší by bylo požádat šéfa, ať ti koupí nový HW, nebo se dostat na jeho místo.