tyrox

Preferujete notebook nebo PC?

Zajímalo by mě, zda preferujete notebook nebo počítač a taky bych rád věděl důvod vašeho výběru.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
marci1

Notebook

Mohu si jej přenášet, kam potřebuji a nezabere tolik místa jako PC. 🙂

Další odpovědi
setapouch

Notebook

To záleží na tom, na co ho chci. Na běžnou kancelářskou práci notebook, na internet na cestách mobil, zvažuju tablet na domácí internetění a videa, na virtualizaci PC (hromada RAM). Notebook volím proto, že tu není jiná možnost a toto využití u mne převládá.

cochee

PC

Doplňuji:

  1. Nepotřebuji přenosnost, resp. v nejbližší době budu mít ještě „transportabil­nější“ tablet.
  2. Nevadí mi vyšší spotřeba u PC.
  3. Pokazí-li se něco v PC, najdu si to a vyměním sám. Pokazí-li se něco v notebooku, nevyměním to sám vůbec, případně to stojí krvavé peníze, případně to musím dát do servisu = ještě krvavější peníze
  4. PC si postavím sám z komponent, které si sám zvolím (u notebooku takřka nepřipadá v úvahu) a bude to stát nepoměrně méně krvavé peníze než notebook se stejným výkonem/parametry.
  5. U mnou poskládaného PC nejsem nucen platit licenci za vnucený OS, což u většiny notebooků musím.

JájsemRaibek

Notebook

Lamalam

PC

Pro mé potřeby je jednoznačně vhodnější stolní PC. Kdo se někdy pokoušel střihat video nebo editovat fotky na notebooku, chápe proč.
Doplňuji:
Minas > photoshop na NTB? Vtipné. Když pracuji s Photoshopem, mám na PC plné dva 28-ti palcové monitory.

anonym

PC

Když se v něčem mohu štrachat, vylepšovat si to, snadno to čistit, když to také dost vydrží – pády, nárazy, tekutiny, …

arygnoc

Notebook

jednoznačne kvôli mobilite.

hry a podobnosti (strihanie videa apod.) náročné grafiku nepoužívam, v tom prípade by som uprednostil pc.

ale nejaký ten film si pustím i na nb, ktorý to v pohode utiahne.

no a v neposlednom rade rozhoduje i cena – nb sú pomaly lacnejšie ako pc.

chýba mi kategória tablet, i keď je to prístroj, na ktorom sa prakticky nedá pracovať – používam vyložene iba ako prehrávač či na surfovanie, iné uplatnenie som ešte neobjavil.

;-Q

zzzlatokopka

Notebook

Nám obojí používám spíš noťas, je to fajn, že si ho přenesu třeba na terasu:-)

Pc používám jen na práci a na tisk.

jáára

PC

Desktop je základ.
Notebook mám taky, výhradně na cesty nebo speciální operace, kdy potřebuji zálohu eletriky.

jinak výpočetně je ntb úplně jinde než desktop

zelí

PC

Doplňuji:
Na hry jedině pc. Ikdyž výkonově se notebooky blíží, stále je rozdíl obrovský.

Klaproth

PC

Na počítači často střihám video. Jsem tedy nucen používat stolní PC.

no107064

PC

Doplňuji:
v práci mám NB ale mám externí klávesnici, myš, i monitor … nebudu trápit oči na malém monitoru … a doma mám klasické PC, nepotřebuju NB … k čemu aby člověk byl na záchodě, na gauči, u jídelního stolu, v posteli pořád s počítačem … to už je závislost …

anonym

Notebook

andyana

PC

Kostka0

Notebook

Je přenosný, takže si ho mohu vzít kamkoliv s sebou. Také se mi víc líbí.

NelieM

Notebook

Je praktičtější, můžu si s ním jít, kam se mi zachce. :)

Minas

Notebook

Doplňuji:
Pro mě určitě notebook i když mám ve studiu mašinu za 200 tisíc.

  • přenosný
  • v dnešní době velice výkoné (20 tisíc a více, viděl jsem notebook i s quadra grafikou což jsem čuměl)
  • jednou tolik dražší než stolní verze se stejnou výbavou
  • nejde moc dobře rozšířit (max ramky, ssd)

Za mě bych tedy doporučil notebook, pokud ho budeš mít na kancelářskou práci, photoshop, koukání na filmy, facebook tak to uplně stačí a můžeš si to natáhnout do postele a užívat si v leže, než sedět jak tyč na židli.

Pokud plánuješ hrát hry tak si kup stolní, ale pokud plánuješ cestovat a chceš mít herní/VFX mašinu po ruce tak nikdy nekupuj notebook nad 35 tisíc, pak platíš čím dál tím více a výkonu přibývá minimum.

ReHu

Hloupá anketa.
Preferuji obojí, podle toho, co potřebuju dělat.

  • tablet

gecco

´Blbá´ anketa…
😁
Jak na co – PC se hůř přenáší, ale líp se na něm dělá.

arygnoc

preťahujem nb medzi prácou a domom, ako v práci tak i doma mám druhý monitor a externú klávesnicu.

na spracovanie databáz a textu mi nb bohate stačí, komfort zabezpečujú periférie.

takže pracujem na nb ako na pc.
len ho prenášam – pripojenie k perifériám trvá cca 15 sec.

;-Q

gecco

S tím lze souhlasit…
Problém – trošku – tkví ve výkonostních omezeních notesu (resp. – v nehezké ceně toho výkonného)…
😉

arygnoc

nejaké herné ťi na strihanie videa či soracovanie grafiky poriadne výkonné nb asi ani nie sú – tzv. herné nb sú iba reklama.
tam je jednoznačná voľba nadupané pc s poriadnym chladením vodou, kupovať tzv. výkonný nb je nezmysel.

;-Q

setapouch

A ještě jsem neviděl notebook s 24 GB RAM, diskem na systém, dvěma v RAID1 a dalšími na blbosti a virtuály (celkem osm, jestli se nepletu) :D

arygnoc

to sú vymoženosti ktoré síce potešia, ale nevyužijem.

na druhej strane – nevidel som pc, ktoré pichnem do tašky a prenesiem si ho na duhý koniec sveta, pričom si pohodlne pozriem pár filmov.

;-Q

setapouch

Souhlas. Pokud chce někdo radu, co si vybrat, musí napřed říct, co s tím chce dělat.