Avatar uživatele
tyrox

Preferujete notebook nebo PC?

Zajímalo by mě, zda preferujete notebook nebo počítač a taky bych rád věděl důvod vašeho výběru.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3234 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Notebook

Mohu si jej přenášet, kam potřebuji a nezabere tolik místa jako PC. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Notebook

To záleží na tom, na co ho chci. Na běžnou kancelářskou práci notebook, na internet na cestách mobil, zvažuju tablet na domácí internetění a videa, na virtualizaci PC (hromada RAM). Notebook volím proto, že tu není jiná možnost a toto využití u mne převládá.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

PC

Doplňuji:

  1. Nepotřebuji přenosnost, resp. v nejbližší době budu mít ještě „transportabil­nější“ tablet.
  2. Nevadí mi vyšší spotřeba u PC.
  3. Pokazí-li se něco v PC, najdu si to a vyměním sám. Pokazí-li se něco v notebooku, nevyměním to sám vůbec, případně to stojí krvavé peníze, případně to musím dát do servisu = ještě krvavější peníze
  4. PC si postavím sám z komponent, které si sám zvolím (u notebooku takřka nepřipadá v úvahu) a bude to stát nepoměrně méně krvavé peníze než notebook se stejným výkonem/parametry.
  5. U mnou poskládaného PC nejsem nucen platit licenci za vnucený OS, což u většiny notebooků musím.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Notebook

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

PC

Pro mé potřeby je jednoznačně vhodnější stolní PC. Kdo se někdy pokoušel střihat video nebo editovat fotky na notebooku, chápe proč.
Doplňuji:
Minas > photoshop na NTB? Vtipné. Když pracuji s Photoshopem, mám na PC plné dva 28-ti palcové monitory.

Upravil/a: Lamalam

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

PC

Když se v něčem mohu štrachat, vylepšovat si to, snadno to čistit, když to také dost vydrží – pády, nárazy, tekutiny, …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

Notebook

jednoznačne kvôli mobilite.

hry a podobnosti (strihanie videa apod.) náročné grafiku nepoužívam, v tom prípade by som uprednostil pc.

ale nejaký ten film si pustím i na nb, ktorý to v pohode utiahne.

no a v neposlednom rade rozhoduje i cena – nb sú pomaly lacnejšie ako pc.

chýba mi kategória tablet, i keď je to prístroj, na ktorom sa prakticky nedá pracovať – používam vyložene iba ako prehrávač či na surfovanie, iné uplatnenie som ešte neobjavil.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Notebook

Nám obojí používám spíš noťas, je to fajn, že si ho přenesu třeba na terasu:-)

Pc používám jen na práci a na tisk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

PC

Desktop je základ.
Notebook mám taky, výhradně na cesty nebo speciální operace, kdy potřebuji zálohu eletriky.

jinak výpočetně je ntb úplně jinde než desktop

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

PC

Doplňuji:
Na hry jedině pc. Ikdyž výkonově se notebooky blíží, stále je rozdíl obrovský.

Upravil/a: zelí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

PC

Na počítači často střihám video. Jsem tedy nucen používat stolní PC.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
no107064

PC

Doplňuji:
v práci mám NB ale mám externí klávesnici, myš, i monitor … nebudu trápit oči na malém monitoru … a doma mám klasické PC, nepotřebuju NB … k čemu aby člověk byl na záchodě, na gauči, u jídelního stolu, v posteli pořád s počítačem … to už je závislost …

Upravil/a: no107064

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Notebook

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
andyana

PC

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kostka0

Notebook

Je přenosný, takže si ho mohu vzít kamkoliv s sebou. Také se mi víc líbí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NelieM

Notebook

Je praktičtější, můžu si s ním jít, kam se mi zachce. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Minas

Notebook

Doplňuji:
Pro mě určitě notebook i když mám ve studiu mašinu za 200 tisíc.

  • přenosný
  • v dnešní době velice výkoné (20 tisíc a více, viděl jsem notebook i s quadra grafikou což jsem čuměl)
  • jednou tolik dražší než stolní verze se stejnou výbavou
  • nejde moc dobře rozšířit (max ramky, ssd)

Za mě bych tedy doporučil notebook, pokud ho budeš mít na kancelářskou práci, photoshop, koukání na filmy, facebook tak to uplně stačí a můžeš si to natáhnout do postele a užívat si v leže, než sedět jak tyč na židli.

Pokud plánuješ hrát hry tak si kup stolní, ale pokud plánuješ cestovat a chceš mít herní/VFX mašinu po ruce tak nikdy nekupuj notebook nad 35 tisíc, pak platíš čím dál tím více a výkonu přibývá minimum.

Upravil/a: Minas

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ReHu

Hloupá anketa.
Preferuji obojí, podle toho, co potřebuju dělat.

  • tablet

před 3234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

´Blbá´ anketa…
😁
Jak na co – PC se hůř přenáší, ale líp se na něm dělá.

před 3234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

preťahujem nb medzi prácou a domom, ako v práci tak i doma mám druhý monitor a externú klávesnicu.

na spracovanie databáz a textu mi nb bohate stačí, komfort zabezpečujú periférie.

takže pracujem na nb ako na pc.
len ho prenášam – pripojenie k perifériám trvá cca 15 sec.

;-Q

před 3234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

S tím lze souhlasit…
Problém – trošku – tkví ve výkonostních omezeních notesu (resp. – v nehezké ceně toho výkonného)…
😉

před 3234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

nejaké herné ťi na strihanie videa či soracovanie grafiky poriadne výkonné nb asi ani nie sú – tzv. herné nb sú iba reklama.
tam je jednoznačná voľba nadupané pc s poriadnym chladením vodou, kupovať tzv. výkonný nb je nezmysel.

;-Q

před 3234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

A ještě jsem neviděl notebook s 24 GB RAM, diskem na systém, dvěma v RAID1 a dalšími na blbosti a virtuály (celkem osm, jestli se nepletu) :D

před 3234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

to sú vymoženosti ktoré síce potešia, ale nevyužijem.

na druhej strane – nevidel som pc, ktoré pichnem do tašky a prenesiem si ho na duhý koniec sveta, pričom si pohodlne pozriem pár filmov.

;-Q

před 3234 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
setapouch

Souhlas. Pokud chce někdo radu, co si vybrat, musí napřed říct, co s tím chce dělat.

před 3233 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek