Co mám dělat když blbne zvuk v pc?

Mám dotaz. Předtím mi fungoval zvuk "normálně" Pouze se to hrozně sekalo. Třeba, když spustím písničky na youtube zvuk se různě protahuje, zpomaluje se ale video je v pořádku. Dělají to jak reproduktory tak sluchátka. Stáhla jsem si Realtek AC97 a přestal hrát zvuk úplně. Vím že když si odinstaluji ovladače sám se nainstaluje nový a pojede to, ale pojede to zase tak s prominutím na nic. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Odpovědi:

Stříbrný

Protože nepíšeš nic konkrétnějšího o svém PC, zeptám se obecně: máš nainstalovány i ovladače základní desky? Integrovaný zvukový systém s ní úzce spolupracuje, tak je docela možné, že kvůli absenci ovladačů bude spolupráce váznout. Ovladač pro zvukový čip nenechej ani na Windows, ani netahej nějaký obecný ovladač, ani neinstaluj z CD/DVD, které bylo přiloženo k desce - vždy se snaž vyhledat na netu výrobce základovky a stáhnout ovladače z podpory konkrétního modelu desky.

Bronzový

Zjistit si nějakým hardwarovým testem, pohledem do manuálu a nebo ve správci počítače co máš přesně za typ zvukovky, pak použít google, zadat tent yp zvukovky a napsat sound problem, nebo drivers a nebo ovladače. Použít google translate pro případný překlad angličtiny na češtinu. Nainstalovat aktuální ovladače.
Pokud ani to nepomůže, možná je vadná zvukovka a zakázat ji(ve správci počítače/zařízení) a koupit si z bazaru nebo odjinud jinou levnou zvukovou kartu.

Diskuze k otázce

Orion

Podobný problém jsem měl nekolikrát, řešení: přeinstalace OS. Tedy v případě win xp to mi tak dělalo. Měl jsem i špatnou sinchronizaci zvuku a videa. Reinstal OS pomohl.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.