Zlatý

Co má dělat řidič když musí jet a nějak se na řízení necítí ?

V zákoně je určitě ěnjak definováno, že se nesmí řídit, pokud není zdravotně způsobilý.

Myslím AKTUÁLNÍ zdravotní stav, např. má řidič rýmu, kašel, ale není to v takovém rozsahu, aby dostal neschopenku od doktora

Co dělat když pracuje na pozici, kdy řídit musí, např. servisní technik a jezdí po firmách a opravuje výrobní linky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Teoreticky: Oznámí to zaměstnavateli a vezme si neplacené volno
Prakticky: To je pech... musíš to odřídit a nebo přesvědčit doktora že i takový kašel jaký má mu brání ve výžkonu jeho povolání

Další odpovědi:

Zlatý

Tak jak píše všeználek. V dnešní době řidiči občas řídí i s horečkou, i když dobře ví že by to neměli. Nechtějí ale ztratit práci.

Zlatý

Vezme si plovací kruh a jde si zaplavat!

Stříbrný

Je to riziko pro všechny na silnici, i při kašli či kýchnutí třeba člověk zavře na sekundu oči a sekunda může být osudná. Já osobně, když se necítím dobře a někam bych potřebovala jet a jde cestu odložit, tak jí odložím. Když to nejde odložit, tak řídím s maximální pozorností a pokud možno ne na velkou vzdálenost.

Pokročilý

Opět lichý dotaz. Nikdy řidičem nebudeš, neboť Ti to zdravotní stav nedovolí. Stejně tak Ti strach nedovolí vyjít dále, než 2 km z domova, a to se dá skuečně obstarat bez ŘP. Ale i tuto primitivní otázku Ti rádi zodpoví v PL v Dobřanech.

Zlatý

Neměl by řídit. Pokud udělá nehodu, nic mu nepomůže.
Popravdě - nějaký kašel, rýma pro většinu řidičů ale není to, co by ho nás od volantu dostalo. Ale všechna sranda končí, když přijde hodně ošklivý kašel a znenadání. Vloni jsem si jen chtěl odkašlat a co potom následovalo bylo doslova o život. Kašel se zastavit nedal, prakticky jsem se dostal do kolapsu (tma před očima).
takže od té doby jsem i na odkašlání opatrný -

Stříbrný

Milý Michale, mícháte pojmy a dojmy.
"pokud není zdravotně způsobilý." určitě není stav když "např. má řidič rýmu, kašel,"
Žádný předpis nezakazuje řídit, když mám neschopenku.
Pokud zaviníte nehodu, je jedno, zdali zdraví či nemocný, sankce bude stejná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 624
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.