Avatar uživatele
Zlatý

Co když si u programátora objednám výrobu nějakého programu, a on si pak vyrobí dokonalejší verzi ke komerčním účelům?

Co když si u programátora objednám výrobu nějakého programu, s tím že bych ho chtěl následně využívat komerčně, on ho vyrobí (nějakou střídmou verzi), pak si uvědomí že je to docela dobrej nápad a sám si pak naprogramuje dokonalejší kopii na které bude vydělávat, jako má lepší konkurence? Smí se to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Ano. Autorský zákon se nevztahuje na myšlenky a principy.

Počítačové programy

§ 65 Obecná ustanovení

(1) Počítačový program, bez ohledu na formu jeho vyjádření, včetně přípravných koncepčních materiálů, je chráněn jako dílo literární.

(2) Myšlenky a principy, na nichž je založen jakýkoli prvek počítačového programu, včetně těch, které jsou podkladem jeho propojení s jiným programem, nejsou podle tohoto zákona chráněny.

Zdroj: http://www.zakonyprolidi.cz/cs /2000-121

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Osobně bych to udělal tak, že:
1) vykonavatelem majetkových autorských práv jsem já jako zadavatel (pokud je zhotovitelem právnická osoba, pak to musí být explicitně ve smlouvě)
2) dílo je ve smlouvě označeno jako obchodní tajemství.

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

Navíc, většina lidí v tom stejně neumí chodit, takže autorská práva často zůstanou zhotoviteli, i když je to přímo autor.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.