Zlatý

Co jsou to hříšné myšlenky?

Moje teta, která byla jakousi černou ovcí rodiny a už za první republiky dostala trojku z chování když byla přistižena jak hraje mariáš v náboženství, mj. replik říkávala: "žena je nejvíc pobožná, když leží na kříži a příjímá tělo páně". Myslela tím to co já, a co jsou vůbec podle vás tzv. hříšné myšlenky malého českého člověka?
Doplňuji:
Prosil bych více fantazie, než Panenka., jak vypadají a kde se "k čertu" berou?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Moje paní mi říkala že i když pomyslím na nějakou cizí ženu tak i zato půjdu do pekla.:-(

Další odpovědi:

Zlatý

Tak v tom případě, já mám to peklo už dávno zaručené. Ať myslím jak myslím, furt to jsou jen ty hříšné myšlenky :D
Kde se berou, V hlavě každého z nás. Tedy pokud opravdu nepatří k těm opravdu slušným, ale to asi nikdo.
Doplňuji:
To Panenka: cituji:"Hříšné myšlenky jsou neslušně vypadající fotky". To nejsou hříšné myšlenky. Hříšné myšlenky jsou ty, co si představuješ, že s tou osobou na té fotce děláš.

Zlatý

hříšné myšlenky neexistují. Bůh nám dal absolutní svobodu myšlení a miluje nás bezpodmínečnou láskou - podobně jako každý miluje to, co stvořil - , pročež ho nedokáže nasrat naprosto nic. Jo a Panenko, to snad nemyslíš vážně - kdyby tohle bylo hříšné, už by lidstvo dávno vyhynulo. Já tím pádem nejspíš podle tebe hřeším v podstatě denně ;{DDD

Stříbrný

Hříšná myšlenka je, doufat, že někdy někdo potrestá všechny tuneláře a zkonfiskuje jejich nakradený majetek.
To bychom pak možná mohli jít do důchodu v 50 a školné i poplatky ve zdravotnictví by byla minulost.

Bronzový

At to tvoje teta myslela jakkoli,podstatné je,že to slušně řekla.
Kdysi jsem bývala takovým puritánem,že pro mě byly hříšné i ty fotky,jak píše Panenka.
Dnes jsem totálním volnomyšlenkářem,takže mou nejhříšnější představou je orosený Braník,a hříšné je to nejvíc proto,že ta představa mi naskočí už ráno,sotva oči otevřu,zvlášt v těchto dnech.
Každý si je představuje jinak,ale každý je má.

Zlatý

Každému z nás se občas hlavou toulají různé, řekněme hříšné myšlenky. Záleží jen na tom, jakou jim dáme moc a kam je necháme dojít.
Kdysi by byly smrtelným hříchem, za který by se člověk dostal do pekla. Jak je dnes nazvat? Ošklivým zlozvykem? Nebo platí - čistému vše čisté?
Každý má jiné měřítko, někdo si myslí, že nic špatného nedělá a na nic ošklivého nemyslí.
Vzpomínám si, že kdysi v hodinách náboženství nám kněz uváděl sedm vlastností, jichž se máme vyvarovat a které jsou cestou do pekla. Jsou to: závist, lakota, obžerství, chtíč, lenost, pýcha a zloba. I když bych řekla, že všechny tyto "hříšné myšlenky" nemají stejnou platnost. Jak pro koho.

Zlatý

"hriešne" myšlienky malého českého (nielen českého) človeka, je dôstojne žiť

Určitě jste slyšel o "Desateru". Třeba tak?
Ono je to ale asi myšleno alespoň napůl v legraci,žertovně.

Kde se"k čertu berou"? No právě od něj,od čertíka Bertíka.
Co je zakázané,je lákavé.

Stříbrný

Hříšné myšlenky nás provázejí celý život.

Zlatý

Hříšné myšlenky jsou neslušně vypadající fotky a nebo když si například představuje někoho například nahého to jsou ty hříšné myšlenky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.