Co je VOIP?

Co je přesně VOIP a jaké má výhody? Ptal se nás jeden člověk na telefonu, že to je prý výjodné volání. Používá to někdo tady?

Odpovědi
Olaf

VoIP je „volání přes internetový protokol“, je potřeba doma mít tedy internetovou přípojku. Volat se dá na všechny telefony třeba z počítače nebo normálního telefonu (nebo IP telefonu). Ceny jsou opravdu mnohem nižší než u mob. operátorů nebo pevné od O2. Máte i vlastní tel. číslo. U nás je hodně operátorů, já bych doporučoval Mikrotech nebo IPVOX, ale klidně se poraďte s ostatními na www.telefonujeme.cz.

Zdroj: www.telefonujeme.cz

Retko

Obecne VoIP je internetove volani s datovym prenosem hlasu.

Vice se muzes dovedet tady: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vo­ip

Vim ze treba pres skype muzes normalne volat do ruznych siti, neco tam zaplatis, dostanes kredit a volas.(mluvis pres mikrak z pocitace). Je to levnejsi.

Ale myslim ze jsou i nejaky obecny pristroje na tohle, jako normalni telefon. Ale do toho se nepoustim, to at popis nekdo jiny.