jirkajnene

Co je to v potravinářství lajtrád?

Konkrétně v cukrářství.
Doplňuji:
Čemu se říká v potravinářství, konkrétně v cukrářství lajtrád?

Odpovědi
Agneta

Jedná se o tzv. „formuli č.1.“, o jakou – nevím, ale asi jako u lékaře umytí rukou nebo tak nějak:D
Doplňuji:
Konkrétněji se může jednat i o určitý vykrajovací stroj, vydedukovala jsem si i další významy…ale kdo není cukrář, ten to nemůže stoprocentně vědět, moje úvahy jsou jen lingvistického charakteru:D

jirkajnene

Děkuji Agneto. Půjčil jsem si odpoledne starou cukrářskou knihu a tam stálo, že se tak říkalo za první republiky „cukernému rozvaru“.Ale obdivuji Tvou dedukci.jirkajnene.

Agneta

Děkuji Ti za ocenění mé práce tady. No konečně někdo řekl – jinými slovy – že nejsem pitomá :DDDDD
Tato moje disciplína je souhrnem dvou disciplín: jednak dle Rudolfa Steinera(a Antroposofie), a dále, nebo neustále spojeno s lingvistikou. Tak se dá dost vydedukovat – a ty výsledky jsou až k nevíře