Nina 01

Co je to ptačí řeč? Kdo se s ní dorozumíval? Proč se jmenuje tak, jak se jmenuje?

Byla bych ráda, kdyby mi někdo o ptačí řeči napsal co nejvíce podrobností. Potřebuji to co nejrychleji zjistit do školy.....
Předem moc děkuji!

Nejlepší odpověď
annas

Pokud potřebujete rychle, stačilo tento dotaz napsat přímo do Google a nemusela jste čekat.

https://www.go­ogle.cz/search?q=co+j+ep­ta%C4%8D%C3%AD+%C5%99e%C­4%8D&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=stk-V9P5OIqJ8Qex55yoA

"Národ náš — spolu s ostatními — stvořil svou ptačí řeč, jak ji rozvinul; je stará jako národ sám i rozšířena po celém jeho území. Zná ji každý z nás od malička.

Všimněme si hned, jak těžko vystihujeme tu ptačí řeč svými hláskami. Raději hvízdáme, syčíme, mlaskáme, nežli abychom užili svých mluvidel.

Ale i jen hrubé napodobení těch zvuků ptačích vyjadřuje každý národ jinak: náš kohout zpívá kikiriki, francouzský kokoriko — ale jeho zpěvu říkáme ‚kokrhání‘;
strnad zpívá ty ty ry ty — sedláče přispěš vorati“, sýček‘ volá „půjď, půjď!, dudkovy ochoty ‚jdu, jdu… atd.

1. O tom, že zpěv ptáků je v mnohém podobný lidské řeči, psal už na konci 19. století Charles Darwin. A už tehdy se zamýšlel nad tím, zda náhodou lidská řeč nemá svůj vzor právě v ptačím zpěvu. Jazykovědci a biologové z americké univerzity Massachusetts Institute of Technology (MIT) přicházejí s novou teorií, která tuto původně Darwinu tezi rozvíjí. Podle ní lidská řeč spojuje odlišné způsoby komunikace ptáků a a primátů nebo včel. Podle vědců se lidé nejdříve dorozumívali jako ptáci – zpěvem.
Ptačí jazyk byl společnou řečí všech bytostí ještě před stavbou Babylonské věže.

2. Člověk rozumí ptačí řečí – jejich štěbetání, švitoření, cvrlikání, cukrování, vrkání atd.

Chápeme ptačí citoslovce – kuku, kokokodák,, vrkú, cukrú atd., poznáte komu patří.

V pohádkách se často objevuje, že když někdo sní např. kousek hadího masa, porozumí ptačí řeči. Samozřejmě jde o nadsázku.

´Známé je dílo Rada zvířat z r. 1528, kdy zvířata radí lidem, jak se mají chovat. .

--
Při ptačí řeči nejde jen o napodobání zvuků ptáků, jejich identifikaci, ale i o přenášení některých jejich prvků chování do života lidí – papouškovat – něco opakovat, nakukat – namluvit, co není pravda; zanášet do cizího hnízda jako kukačka – být nevěrný. tokat jako tetřev – mluvit zamilovaně atd

Další odpovědi
fcoop

Jazyk se nazývá El Silbo Gomero a vyvinul se pravděpodobně z pozdravu nebo bezpečnostního signálu. Jeho vyjadřování se stále vyvíjelo a dnes je to jazyk, který má čtyři samohlásky a čtyři souhlásky a i když chvílemi připomíná ptačí zpěv víc než lidskou mluvu, je to dobře propracovaný jazykový systém. Dá se s ním domluvit na velkou vzdálenost – je srozumitelný podle terénu do vzdálenosti čtyř až pěti kilometrů.

http://www.ces­tovatel.cz/clan­ky/povinne-hvizdani-ve-skole/

Leonidase

Ptáčí řeč je podle mě velice jednoduchá .. musíte cítit nervové zakončení kořínků v mozku a umět přez ně vysílat hovorové slovo ale v mozku ho přepnout jako by mluvili vaše frekvence i se slovy jednoduché.🙂. Můj osobní názor . Žádné informace nemám z internetu jen ze své hlavy . děkuji že jsem vám mohl poslat vyjádření mého názoru …🙂 L.R.P