Danielson

Co je to poštovní poukázka?

Do schránky mi přiletěla šeková poukázka, s platností do dneška… To že mám jíst asi na poštu je mi jasné, ale co s ní pak?

Doplňuji: číslo účtu na zúčtování vyplněné není a v odesilateli ani nejsem já, jen jako adresát.

Odpovědi
Drap

Buď si vybereš, nebo zaplatíš peníze.
https://www.csob­.cz/portal/do­cuments/10710/474­148/obchodni-podminky-pro-sekove-poukazky.pdf

annas

Pokud myslíme stejnou poukázku, tak se jí poštovní poukázka B. Některá organizace vám poslílá peníze. Když končí platnost, běžte peníze vyzvednout, jinak je vrátí odesilateli.

Co s ní? Na poště podepíšete převzetí, dostanete úsřižek současně s penězí. Tím to pro vás končí.

Vy musíte vědět, za co či od koho jste peníze dostal , od koho vám „přiletěla“ . Třeba přeplatek za elektřinu, plyn atd.