9 řemesel

Peníze na Slovensko

Jak správně poslat peníze na Slovensko.Potřebuji zaplatit za výrobek SLOŽENKOU, odběratel nemá účet.
Doplňuji:
Asi jsem nebyl úplně pochopen,moje vina.Jde o to,že u nás jsou Kč a na Slovensku Eura. Cena daná odběratelem je v Eurech. Mohu teda u nás platit v Kč.A o těch poplatcích – já mám úplně opačnou zkušenost, běžně převádím peníze alespoň 10× za měsíc.

Nejlepší odpověď
annas

Asi před 2 měsíci jsem posílala na Slovensko peníze. Vyzvedete si na poště mezinárodní poštovní poukázku (u nás typ C). Tou uhradíte částku v hotovosti a pošta ji vyplatí příjemci rovněž v hotovosti.
Sice doručení peněz trvá kolem 10 dní. Přesně si nepamatuji poplatek, ale zdá se mně, že nešlo o závratnou výši. Asi tak od 70 do 100 Kč.
Za odesílání peněz z účtu v bance se platí nehorázný poplatek. Pošta je v tomto směru mnohem levnější.
Doplňuji:
Ano. Já jsem posílala české peníze. Měla jsem platit asi 300 €. Pracovnice u přepážky mně spočítala, že je to xxx Kč. Já částku v Kč dopsala na poukázku, zaplatila poštovné a hotovo.