Co je to moření ?

Hledám význam slova moření. 100% popis co to znamená namořit dřevo. Ev. i definici a výsledek povrchové úpravy po moření.

Odpovědi
mojitek

Moreni dreva se pouziva k obarveni na libovolny odstin dle vyberu.Moridlo se vpije do dreva a mozno nanest jeste povrchovy bezbarvy lak

Peťa. K.

Mořením vyjímaje získání odstínu barvy, dostaneš dle druhu mořidla výhodu v zabránění napadení různými škůdci plísněmi, houbami, atd… Sprostým slovem pak Impregnace.