Adam

Co je to katedra a jak souvisí s katedrálou?

Nejlepší odpověď
Martina82

katedra je vlastně oddělení zaměřené na určité téma studia a je součástí fakulty, která je součástí univerzity. Takže třeba univerzita má různé fakulty (právnická, lékařská, pedagogická, filozofická atd) a jednotlivé fakulty mají svá oddělení neboli katedry, takže třeba pedagogická fakulta má katedru českého jazyka, matematiky atd, podle toho, co se kde vyučuje. Ale souvislost s katedrálou, to netuším…

Další odpovědi
alenka901

Slovo katedra může znamenat :

v pedagogické praxí

  • učitelský stolek na vyvýšeném místě u tabule
  • organizační nebo vědecko-výzkumný útvar na vysoké škole – vysokoškolská katedra

v církevní praxi

  • vyvýšené místo v katedrále (nebo v jiném chrámu) pro sedadlo (stolec) biskupa či arcibiskupa
  • učitelský úřad papeže (nebo i jiného biskupa)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tedra