Co je thalassoterapie:

vysokohorská klimatická léčba

přímořská klimatická léčba

jeskynní klimatická léčba

léčba extrémně nízkými teplotami

Odpovědi
Lencis

Jestli je to kvíz, tak B je správně

Thalassoterapie je léčebná procedura, pochází z Řecka a je založená na využití mořské nebo slané vody, bahna, chaluh a mořského klimatu. Je ideální pro léčbu artrózy, osteoporózy a bolesti svalů. Je také doporučována na relaxaci a péči o pokožku. Po proceduře odcházíte krásně uvolnění a očištení a máte pocit, že se jste o pár kilo lehčí.

Dandi

Thalasso terapií, neboli léčbou mořem
, je označováno používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu k uvolňujícím a regeneračním postupům
. Podle vědeckého výzkumu je složení mořské vody velice podobné složení plazmy v lidské krvi, proto působí mořská koupel velmi příznivě na lidské tělo. Výtažky z mořských řas a teplá mořská voda umožňují absorbování minerálů, vitamínů a stopových prvků
do pokožky těla, čímž dochází k jejímu prokrvení, k látkové výměně a obnově buněk, k regulaci vlhkosti pokožky atd. Ideální formou terapie je samozřejmě její provádění v originálních podmínkách, ale lze ji provádět i v podmínkách náhradních, např. v lázních, v zařízeních
s potřebným vybavením, ale i v domácích poměrech. Terapie je vhodná především při únavě, poruchách
spánku, potížích s klouby a krevním oběhem atd. Lze ji efektivně sloučit např. s aromamasáží, pohybovou terapií, bahenními zábaly a dalšími terapiemi.
Takže B je správně

alenka901

Léčivé účinky vody, respektive moře si uvědomovali už lidé v dávné antice, kteří využívali extrakty z moře, mořských řas a bahna. Přibližně v tomto období vznikly počátky dnešní thalassoterapie. Slovo „thalasso“ pochází z řečtiny a dá se přeložit jako „moře“. Podle vědeckého výzkumu je složení mořské vody velice podobné složení plazmy v lidské krvi, proto působí mořská koupel velmi příznivě na lidské tělo. Thalassoterapie je založená na koupelových technikách a masážích, jejichž pomocí nám do těla pronikají účinné látky z mořské vody jako je draslík, sodík, vápník a mikroorganismy s antibakteriálními a antivirovými účinky. Metody ošetření, které thalassoterapie využívá jsou: hydroterapie, pohybová terapie, terapie z mořských řas, fyzioterapie a bahenní zábaly. Thalasso-terapeutických center rychle přibývá zejména v přímořských rekreačních oblastech. Jsou ideálním místem, kde si upevnit zdraví rozkolísané celoročním pracovním stresem. Ideální formou terapie je její provádění v originálních podmínkách (tedy u moře), ale lze ji provádět i v podmínkách náhradních, např. v lázních, v zařízeních s potřebným vybavením, ale i v domácích poměrech. Avšak aby byla terapie úspěšná a přinesla žádaný efekt, měla by trvat v průměru alespoň jeden týden. Thalasso je ideální pro nemocné s cirkulačními onemocněními, jako je vysoký tlak a ateroskleróza, pro nemocné s plicními nemocemi, pro atopiky a nemocné s kožními potížemi, pro imobilní pacienty, pro revmatiky, je doporučována jako rekondice po operacích a je skvělou relaxací i pro zdravé. Thalassoterapie totiž působí detoxikačně, skvěle čistí pleť, upravuje spánek, likviduje celulitidu a zvyšuje svalový a cévní tonus.

Attack-design

přímořská klimatická léčba původem z Řecka