1popelka1

Co je procentuální sleva?

Děkuji
Doplňuji:
Všem díky za odpověď, šlo o dotazník jednoho zásilkového obchodu, kde na výběr byla (mezi jinými) odpověď „procentuální sleva“. Zarazilo mě to, znám procentní, proto jsem se zeptala tady…

Nejlepší odpověď
hanulka11

to bude něco jako sleva za věrnost
/např. chodíme nakupovat do jednoho obchodu a za x naákupů dostaneme slevu/

možná se mýlím ,ale je to má představa

Další odpovědi
Děda Louda

Jedná se o slevu vyjádřenou v procentech původní ceny.

Jose1f

Ahoj Popelko, škoda že jsi nenapsala nějakou větu s tímto výrazem. Bylo by z toho jasnější,o tím myslíš.
Podle mého názoru se procentuální slevou rozumí sleva, vyjádřená v procentech. Například když něco stojí 200 Kč a ty to prodáš za 180 Kč, tak jsi to prodala se slevou 20 Kč, neboli se slevou 10 % z původní ceny. V obchodě se zpravidla píše: Sleva 10 %. Také bys (nadbytečně) mohla napsat: Procentuální sleva 10 %.
Když tedy chci říci, že na něco dám slevu, tak to mohu říci konkrétně pro daný výrobek v korunách, nebo obecně, např. pro skupinu výrobků,v pro­centech: Na vše sleva 50 %. Jinými slovy, stanovím procentní, nebo jiným slovem procentuální slevu.
Asi to bude totéž, procentní jako procentuální, ale já bych raději hovořil o procentní slevě.
Jestli si vzpomeneš na nějakou větu s procentuální slevou, tak ji napiš.
S napětím budu čekat, jestli se ozve někdo jazykově zdatnější, kdo to vysvětlí přesněji.
Hodně daru, otázka je to pěkná.

Miroslavst

Procentuální sleva je taková, že zboží stojí 100,–Kč oni ho zdraží na 200 a dají ti 50% slevu. No nekup to. :)

franku

Sleva v procentech.Já tu slevu nechci zadarmo.