Pokročilý

Co je přesně poškození dobrého jména firmy a jak se vyhnout případné žalobě?

Připravuji web o elektronice a chtěl bych dát pár odkazu na největší e-shopy s elektronickými součástkami a něco o ní napsat.

Co si můžu dovolit o firmě napsat, aby si to firma nevyložila, viz otázka? Nemám na mysli reakce spotřebitelů (sice za příspěvky zodpovídá autor, ale firmy žalují provozovatele webu a ten pak aby dělal soudce, a neví co s tím.

Když příspěvek odstraní tak poškodí autorská práva autora příspěvek je svým způsobem autorské dílo a když to neodstraní tak se zase dopouští poškozování dobrého jména

Ale spíš myslel něco ve smyslu jméno e-shopu, adresu, kamenné prodejny, email a sortiment.

Na jednom konkurenčním serveru jsem se dozvěděl, že screenshot webu e-shopu dát nesmím, proč jsem nepochopil. Prý screenshot vzhledu webu není moje dílo, ale dílo grafika a vztahuje se na to nějaký logotyp.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Tohle se nedá přesně definovat,protože každý si svoji dobrou pověst definuje sám.Někomu velká věc nevadí a považuje ji za prkotinu či dokonce reklamu a druhému i sebemenší drobnost připadá jako pomluva,kterou v žalobě řádně zdůvodní, někdy i nesmyslným zdůvodněním.Záleží čeho chce dosáhnout a jak dobrého advokáta si najde. Mé orientační doporučení je - seznámit se se zásadami etiky a nedělat nic,co by jim odporovalo.
V případě žaloby pak se lze takovým chováním bránit a i uspět.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 458
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.