Karelcz

Co je potřeba udělat pro podej hrobu?

Jaké doklady musím mít abych prokázal, že jsem vlastník. Hrob se platí pravidelně.

A jak pak probíhá samotný převod? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Na pronájem hrobu musíš mít smlouvu s obecním úřadem a tu můžeš zrušit. Prodat můžeš jen zařízení hrobu – pomník, desku ap.

Další odpovědi
Agneta

Tak nejlepší bude, když se prodáš i s hrobem ještě za živa:DDD
Takoví se vždycky najdou, co chtějí hrob, jiní spí doma v rakvi :DDD

isteron

Opýtaj sa na správe cintorína. Pokiaľ viem, máš len prenajaté hrobové miesto. Keď pár krát nezaolatíš prenájom, môžu ti ho zrušiť. Najmä v starších mestách, kde je nedostatok miesta na cintorínoch.

ivzez

Kdyby to šlo, napsala bych napřed jej koupit.
Ale hroby se neprodávají, patří obcím.

Nemůžete prodat nic, co Vám nepatří.
jenom, jak píše i Marci, vybavení hrobu.