bauerlukin

Co je na vrcholu Mount Everestu?

Dobrý den, jen by mne zajímalo, co je na vrcholu Mount Everestu? Jakože nějaká připomínka, kdo tu byl první, vlajka nebo nějaké obydlí, nebo nějaká lavička? Díky předem

Nejlepší odpověď
Kepler

Obydlí, vlajka ani lavička určitě ne. Každé kilo zátěže navíc při takto náročném výstupu je jako metrák, když to přeženu. Možná tam umisťují malé vlaječky svých států, ale ty tam moc dlouho nevydrží. Jinak v místech základních táborů je hotové smetiště: prázdné kyslíkové bomby, konzervy a obaly, veškeré, již nepotřebné vybavení, v těžce přístupných místech po trase výstupu i mrtví horolezci. V sezóně je jich tam taková spousta, že běžně čekají ve frontě i hodinu.

Další odpovědi
marci1

Není tam nic. Vrchol je veliký asi jako 2 pingpongové stoly. Při cestě na vrchol musí lidé překračovat mrtvé. Všude odpadky, dlouhá fronta stoupajících lidí, fotících si selfíčka. 🙂

https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-pribehy/608130/pr­ekracovani-mrtvych-kolegu-na-everestu-neni-vsechno-vypada-to-tam-jak-v-zoo-rika-horolezec.html

nyjono

Obydlí????
Tos mě teda fakt dostal.

elkon

Zde je docela dost informací. http://www.eve­restian.com/mou­nt-everest-cs.html

Nassin

Co jsem četl, tak hodně odpadků.

Speed77

Víš jaký je tam vzduch, jaké jsou tam podmínky. Tam má problém i těžká technika, natož organismus.
Ani s vrtulníkem tam pořádně nevyletíš ani nepřisatneš. Myslím, že snad jediný který tam přistál byl ten typ, který nedávno havaroval s Kellnerem.

Není tam nic, jak píše marci. Je tam sních mráz a v okolí pár mrtvol, které tam zůstávají desítky let (jako orientační body – od základny/centrály až po vrchol).
Jukni na Everest z roku 2015. Dobrý film o tragické expedici před dvacetipěti lety. https://www.csfd­.cz/film/343109-everest/prehled/
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Trag%C3%A9di­e_na_Mount_Eve­restu_(1996)

paul1

V nějakém pořadu jako fór říkal nějaký srandista, že je tam bufet a že bufetář musí začít už večer stoupat nahoru, aby to do rána stihnul otevřít.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.