Co je IMAP a POP3?

Stáhla jsem si Windows Live Mail, ale nevím, co vybrat, nabízí mi to něco jako pop3 a imap. Používám Seznam.

Odpovědi
frankie

Tady máte výběr snadný, Seznam protokol IMAP nepodporuje. Takže použijte POP3. Rozdíl mezi těmito dvěma protokoly je, že když si stáhnete poštu do programu přes POP3, další klient na jiném počítači nebo mobilním telefonu se už se schránkou nezesynchronizuje. Budete muset poštu vybrat přes webové rozhraní. IMAP pracuje zcela jinak, neustále synchronizuje obsah schránky s e-mailovým klientem, takže všechny e-maily máte ve všech programech či mobilním telefonu. Pokud tedy chcete POP3 na Seznamu použít, pozor na to, abyste v nastavení zadala, aby zprávy na serveru zůstaly. Jinak vám je e-mailový klient po stažení automaticky smaže a vy k nim nebudete mít přístup, jen ve Windows Live Mailu.