Dismas

Co dnes dělají v Israeli s falešnými mesiáši?

Nejlepší odpověď
gecco

No, ukřižování už není ´v módě´, ale jinak Izraelité na tradicích lpí…
😉

Další odpovědi
Agneta

Ráda ale podotknu, že to byla pro židy fakt neuvěřitelná drzost, že byl Ježíš vydáván(jeho stoupenci) za Krista (Mesiáše), přitom to on o sobě nikdy neřekl, jen – „když myslíte, že to tak je, tak jsem to“.
Ve starém testamentu to bylo jasně popsáno odkud a jaký Mesias to bude ten Kristus, a teď to měl být někdo, jehož rodiče všichni znali (později museli doplnit – aby to nevypadalo, že matka „přijmula pannensky“) a né ten z nebe od nebeského otce – prostě to takzvané křesťanství se fakt nepovedlo:DDD