7digi7

co delat s propalenym linoleem

linoleum propalene od uhliku z vodni dymky
Doplňuji:
jeste bych chtela vedet presne jaky typ toho lepidla pouzit nebo presnou znacku …

Odpovědi
fortin

Tuším, že linoleum má hodně společného s PVC? Lepidlo na takové materiály používají vodoinstalatéři. Takže to „černisko“ obruste středně hrubozrnným brusným papírem (80–150). Důkladně odmastěte a odstraňte uvolněné částečky čistým měkkým kartáčem a několikrát v časových intervalech zakápněte lepidlem.

Tak to vám řeknou vyškolení prodavači ve stavebninách nebo vodo instalo, já jsem zedník:-)

COVERENDER

Ja bych vzal ostrý nůž nebo skalpel a z nejakého zbytku nebo treba z místa pod nábytkem bych vyřezal treba čtvereček,čtvereček bych vyřezal i v tom propáleném místě a vyměnil jeden za druhy a je…

elektrikář

Na vlepení záplaty se používá chemoprén Vyřínout si záplatu, podle ní upravit otvor vyřezávacím nožem tak aby mezery byly co netenší. Natřít obě srany lepidlem a vlepit.
Skuste ve svém okolí najít linaře může spáry vyvařit spojovací šňurou, aby pod lino nezatékala voda.