helcaify1

Co dělat s problémovými sousedy?

Před týdnem jsem se přestěhovali s přítelem do bytu OV. Vlastníme německou dogu, která je agresivní vůči opilcům a fet'ákům. K celému domu patří větší zahrada, která zasahuje až k druhé bytovce. Dnes z vedlejší bytovky vystartovala stará paní po příteli at' okamžitě vypadne z jejich pozemku s takovým čoklem, že zavolá polici atd. Přítel ví, že pozemek patří k našemu domu, tak paní ignoroval zvedl exkrement po našem psovi a chtěl odejít. Paní ale na přítele poslala manžela a náš pes na něj začal štěkat. Pán vyhrožoval policií, a řval at' si toho psa zklidní. Nicméně na tom zatravněném úseku byly exkrementy od cizích psů. Oba důchodci křičeli at' si to uklidí atd. Když mi to doma převyprávěl, ihned jsem volala bývalé majitelce a řešila to s ní, protože ona tu měla dva velké psy. Ta mi potvrdila, že paní od vedle si nemáme všímat a zahrada opravdu patří k našemu domu. Řekli jsme si, že i když exkrementy nejsou od našeho psa, tak je půjdeme posbírat at' máme klid. Když nás tam paní (co křičela na přítele) viděla ihned po nás opět vystartovala. Slušně jsem jí vysvětlila, že po ověření pozemek opravdu patří nám a ona mě ihned urážela at' jdu do pr**** a podobně. Na to otevřela okno jiná paní a začala nás pucovat a urážet. V životě jsem se s takovou situací nesetkala. Volat policii mi zatím přijde moc brzy ale bojím se, že kdykoliv tam se psem skočím jen na rychlovku nebo v noci, že mi psa otráví. Prosím porad'te mi co s takovými sousedy? Děkuji za každou odpověd'.
Doplňuji:
Jelikož je pes opravdu velký, tak je vždy na vodítku a s náhubkem. Na volném prostranství ji nikdy nepouštíme z důvodu její agrese vůči opilcům. Jinak ten zatravněný kousek opravdu patří k našemu domu. Paní z vedlejšího bytu mi říkala, že důchodkyně od vedle si vyskakuje na každého mladého člověka. Tak nevím zda je paní jen zapšklá nebo si na něco hraje :/

Nejlepší odpověď
anonym

  1. nejjednodušší – odstěhovat se
  2. ignorovat
  3. volat policii

Jinou možnost (podotýkám legální), zřejmě nemáš.
___
Psa – pokud není vychovaný, aby nesežral co kde ´potká´, samozřejmě musíš důsledně hlídat. A hlídat i jeho agresivitu – nedovolit její projevy, ani vůči feťákům a opilcům.

Další odpovědi
anonym

Kromě nápadů uživatele mowla bych ještě navrhla prostudovat si potřebnou vyhlášku vaší obce a zvlášť tu část o pohybu psů na veřejném prostranství. Pokud není pozemek v soukromém vlastnictví, může se jednat o veřejný prostor. V každém případě si ověřte, komu pozemek patří a jaká jsou na takovém pozemku „pravidla“. Kromě samozřejmého úklidu po psovi se může jednat o povinnost mít psa na vodítku a v náhubku atd.
Teprve potom se můžete nějak hájit před sousedy, kteří se domnívají (možná oprávněně), že když jste noví, neznáte nejen svoje povinnosti, ale ani práva.

Doplňuji:
Pokud jste si koupili byt, nejste vlastníkem nebo spoluvlastníkem pozemku
u domu. Nebo poměrnou částí ano?
Agrese psů proti opilcům je mýtus. Psi prostě nemají rádi nekoordinované pohyby a zvláštní jednání lidí pod vlivem nějakých látek atd..
Proč argumentuješ tím, že byl soused opilý? Jak to chceš dokázat a čím se provinil? Pravděpodobně je zletilý, pít alkohol může a tvému psovi to musí být jedno. Pes má být VŽDY v moci majitele. Pokud ne a vykazuje proti komukoliv jakékoliv známky agrese, nemáš šanci to odůvodnit nebo omluvit.

petra15

A co ten vas pozemek treba oplotit? Nebylo by po starostech?

Drap

Neurovnané sousedské vztahy jsou původcem spousty problémů. Lze je řešit podle závažnosti přes obecní úřady, policii, popřípadě soudy. Většinou je to však na dlouhé lokte, a výsledek málo kdy plně uspokojí obě strany. Je to na zvážení, zda se do takových sporů pouštět. Často stojí tvrzení proti tvrzení.
Nejlepší a nejefektivnější řešení v takovémto případě je přestěhovat se, což ale zřejmě ve vašem případě nebude to pravé. Takže je to na vás a na vašem zvážení.

England1522

Podpal jejich barák. ;)

Stingo

To Vám nezávidím. Asi nejlepší je zavolat policajty, že Vás uráží a třeba pak bába zmlkne, protože jí to bude nepříjemné.

bolak

Já nechci radit, jo? 🙂 jen řeknu jak bych postupoval já.

  1. Jít za nima a klidným hlasem se s nima pobavit o tom co jim přesně vadí. Oni mají třeba nějakou špatnou zkušenost s velkejma psama, třeba někdo z jejich rodiny byl napadenej dogou, co ty víš (nebo spíš nevíš) a oni se prostě jen bojej. Takže jít si normálně promluvit. Oni na tebe budou třeba křičet, nebo sprostě nadávat, ale to ignoruj, dělej jako kdyby to byla televize, mluv normálně klidným hlasem dál, pokus se zjistit o co jde a hlavně se se nenech vytočit
  2. Veškerý hovory s nima si nahrávej. Každej mobil má dneska záznamník, stačí zapnout, dát do kapsy a pak uložit – jen pro případ ;)
  3. Pokud budou dělat problémy, volat policii nahlásit, že paní vyhrožovala že jestli ještě jednou uvidí psa na trávníku, tak že ho otráví. Jestli to řekla nebo neřekla, na tom už nesejde, protože policie teď už bude šetřit je, a né vás. V tomhle je vždycky lepší je předběhnout, pokud člověk ví že ten spor stejně jednou na skončí na policajtech.

Coliffe

Opravdu bych to viděla na policii, pokud se to bude opakovat. Zkuste se poptat po sousedech, paní si vážně nevšímejte.. Ale měli jste si to zařídit před nastěhováním do domu, všechno si tak nějak vyzkoušet.

Pipka

Je to blázen a po dobrém to nepůjde.Jedině volat policii a hlavně jak bude hulákat v noci po desáté a nebo ji poslat tam kam poslala ona vás.