pizlicka

Co dělat, když je zpředu domečku prasklá zeď?

domeček je ze smíšeného zdiva a zepředu po levé straně je prasklina. Co s tím?? Jak tohle vyřešit? Děkuji.

Původní
co delat kdyz je zepředu domečku prasklá zed?

Nejlepší odpověď
mosoj

Fotku jsem si zvětšil, žádnou prasklinu nevidím. Záleží jestli je i z vnitřní strany a jestli se zvětšuje. Pokud ne, spraví to perlinka a omítka.

Další odpovědi
Kepler

Takže jde o štítovou zeď? Nevím z jakého důvodu ta prasklina vznikla, kde je a jak vypadá. Ale snad pomůže betonová injektáž základů.

Lamalam

Poraď se s odborníkem stavařem. Všechny rady, bez prozkoumání konkrétní situace, jsou zcela k ničemu.

Pixma

Je mnoho faktorů. Jeden z nich je, že projíždějí těžkotonážní auta.

dubraro

Příčina: statik
Řešení: injektáž

cukrar

Bez místního šetření odborníkem, nelze stanovit závadu. Stejně tak, jako když zavoláte doktorce, že máte pupínek na ruce, co s tím udělat.

Michálek1245

Jako nejdřív bych asi zjistil to, jestli tam někde nemáte vlhkost a příčinu té praskliny. To je ale podle mě jasné i vám. Jestli tam bude vlhkost, tak vám pomůže krémová injektáž zdiva od https://www.in­jektaz-zdiva-svepomoci.cz/ Je to takový rychlý prostředek na rychlou sanaci. Samozřejmě pokud bude větší zásah, tak to bude chtít nějaké silnější řešení. Ale začal bych tím nejjednodušším. 😉

MichalV

Dobře napsaný článek jsem našel tady http://bydlet­snadno.cz/opra­vit-praskliny-ve-zdi/ podle návodu jsem to zvládl.

pizlicka

mosoj,leva strana z boku a trosku zepredu