LukeStrike

Co dělat jako studující sirotek, pokud přijdu o brigádu? Mám nad životní minimum, ale po zaplacení nájmu mi nezbude nic.

Kvůli aktuální situaci je nemožné sehnat v mēm městě přivýdělek

Nezbyde x nezbude. .

Odpovědi
agentpv

Dřív existoval – nevím jak dnes sirotčí důchod, a asi máš nárok na i příspěvek popř. doplatek na bydlení…

Kelt

Zkus se informovat na příslušném úřadě, kde poskytují sociální dávky, třeba ti poradí.

Edison

Obrátit se na ČSSZ.

da ny

Sirotčí důchod/y máte zřejmě zajištěny a „padnou“ na nájemné
Čekala bych, že student (20+) si už více poradí a zjistí potřebné informace.

"Příspěvek na bydlení

Touto dávkou stát přispívá na náklady na bydlení rodinám a jednotlivcům s nízkými příjmy. Nárok na příspěvek na bydlení má vlastník nebo nájemce bytu přihlášený v bytě k trvalému pobytu, jestliže 30 % (v Praze 35 %) příjmů rodiny nestačí k pokrytí nákladů na bydlení a zároveň těchto 30 % (v Praze 35 %) příjmů rodiny je nižší než příslušné normativní náklady stanovené zákonem. Více informací najdete na portálu Úřadu práce ČR"
https://www.mpsv­.cz/statni-socialni-podpora
Je možné získat i jednorázovou finanční pomoc.

Napište dotaz na přískušný PÚ a zavolejte, měli by Vás objednat k osobnímu jednání.

Pepa25

Tak půjdeš dělat něco jiného. V supermarketech a na stavbách hledají a pořád budou hledat brigádníky.