Miwi

Co bych měla udělat pro to, abych uspěla v olympiádě? např. z dějepisu..?

Chodím do 9. třídy na základce. Za každou radu děkuji.

Nejlepší odpověď
tuCZek

učit se a zajímat se

Další odpovědi
SeptikB

Olympiády jsou od toho, abys prokázala komplexní znalost běžného učiva, a navíc znalosti nadstandardních informací. V případě dějepisu velice pomohou historické knihy, filmové dokumenty, válečné filmy a jiná umělecko kulturní díla, která rozebírají konkrétní téma do hlubších souvislostí. Nicméně je dobré mít přehled o všech historických obdobích, aby ses „neztratila“ v těch několika tisících letech plných historických událostí.

barnajka

Důležitá je taky motivace. Stačí, aby ti jeden nepřející spolužák řekl: „To stejně nedáš, nemáš na to!“…a uvidíš, že to dáš ;)

A hlavně: neber to jako závod, nejeď si tam automaticky pro zlato ani stříbro! Sama sobě si tak nastavíš laťku, kterou nebude lehký překonat a zbytečně zklameš sama sebe.
Říkej si, že se jedeš hlavně pobavit, otestovat si svoje vědomosti a zjistit, ve kterých oblastech máš mezery.
Když z toho kápne i nějaký ten metál, bude to určitě sladký bonus navíc, ale tou hlavní výhrou přece bude zkušenost sama :)

hanulka11

pokud se průběžně učíš a máš přehled – prostě tě to baví a jsi úspěšná v učivu …máš šanci ,ale že budeš nejlepší to ti nikdo nezaručí …to není tak ani v olympiádě ve sportu…prostě si opakuj ,zajímej se a uč se
olympiády se prostě zůčastní nejlepší z různých míst a vyhraje nejlepší z nejlepších