postcd

Co by vás přimělo nebýt domýšliví?

Kdybyste měli více peněz než lidi kolem vás, byli jste chytří, úspěšní, měli přátele, partnera, zdraví, práci, co by vás drželo při tom, abyste se nestali domýšlivými?

Nejlepší odpověď
gecco

Vědomí toho, že, zjednodušeně řečeno, pýcha předchází pád…
😉
Na druhou stranu – přiměřené sebevědomí je jedním z rysů ´zdravé´ osobnosti…
😉

Další odpovědi
BANAN93

Ten kdo si peníze vydělal sám – tak většinou domýšlivý není – domíšliví jsou spíš ti co mají bohaté rodiče

dudu

Pohled na sebe z druhé strany – to co se údajně děje v okamžiku smrti.

marci1

Je třeba mít na paměti, že domýšlivost-pýcha si bere zrovna tolik místa, kolik jí hloupost podstoupí. 🙂
„Domýšlivost sice nebývá chorobou infekční, ale zpravidla nezhojitelná. Někdy je operovatelná chirurgem, který má podivné jméno: Neštěstí.“ ☹
Jaromír John

Kelt

Člověk má nějaké zásady, názory a pod a říká si, že bude takový pořád a žádné okolnosti by ho nemuseli ovlivnit. Ale stačí si vzpomenout na klasickou ruskou pohádku O rybáři a rybce. Rybářova žena bydlela v malé chaloupce, ale když zjistila že může mít vše, co si přeje, tak se stala domýšlivá. Nakonec na to doplatila.
Já si říkám – Kdo se povyšuje, bývá ponížen.

Agneta

Já mám ráda určité odstupnění, určitou hierarchii…a samozřejmě stojí na vyšším stupínku ten vzdělaný (a zámožný), nebo „prominent“ (umělec atd.), a na spodním konci se nachází cikán nebo delikvent, nebo nějaký smraďoch, nebo prostě někdo, kdo si neumí život zařídit (bezdomovec) ⇒ kdo chce kam, pomozme nu tam:DDD.

A to mezi – jsou „normální lidé“, kteří se o nějaké domýšlivosti dohadují, zpravidla je to o závisti:DDD

A proč by mne mělo „něco držet aby“? Ještě v době Einsteina to bylo normální, že je někdo automaticky společensky mnohem více ceněn, než nějaký nýmand. To bylo vždycky, jen dnes se s tou „rovností“ roztrhnul pytel:DD

ivzez

Chytří lidé nejsou domýšliví
(alespoň podle mých zkušeností).

VeRe1983

Myslím, že hodně lidí, kterým vše klape, nemají důvod být pokorní. A ta pokora se dostaví spíše jen jen tehdy, kdy dostanou po čuni. Co se týče mě osobně, nikdy jsem nebyl úspěšný, tj. ani domýšlivý (nějaká arogance je max. maska v této společnosti) čili neumím říct, jak bych se cítil jako domýšlivý a jak bych se domýšlivosti zbavil.

Drap

Co by kdyby,jsou jen spekulace. Nikdo nedokáže předem říct jak by postupoval či jak by se zachoval, pokud by taková situace nastala.

zjentek

Hmm, tak v tomto případě už asi nic. Protože- být či nebýt? Kdopak ví?

pucipuci

Proč si myslet, že kdo tohle má je za každou cenu domýšlivý? Znám lidi, kteří mají velké i malé „H“ a jsou domýšliví až hrůza. Já bych se nezměnil, ale asi bych měl strach o život, hlavně blízkých, kdybych měl miliardy. No možná i miliony, a tak vím jistě, že bych stavěl nemocnice a kupoval vybavení.