Zlatý

Co bude pro mne lepší, dát zakázku na práci minibagrem v hodinovce za 1 m výkopu, nebo si stroj vypůjčit?

Jedná se o výkopové práce okolo domu v délce cca 50 metrů, hloubce 1 metr a šířce 0.30 m.
Jeden "ochotný" se nabídl, že je práci schopen udělat 3*8 hodin (600 Kč/mh), jiný se nabídl, že za 1 mh vykope podle náročnosti terénu až 15 bm. Nebo vzít v potaz půjčovnu?

Odpovědi:

Zlatý

Já bych si půjčil bagr(/řík)...
;-)
To jsem ještě neřídil (su hračička) - a nemusel bych platit bagristu.
___
Minibagr se dá půjčit už tak od 1.000,-/den - a můžeš bagřit od vidim do vidim...
;-))

Stříbrný

Jelikož mám svj vlastní bagr SAMODOMO, vím jak to bylo těžké se naučit kopat správně. Kdo to nikdy nekopal, bude to dělat dvojnásobný čas.
Musíte sám spočítat, co je pro Vás ekonomické.

3x8 hodin se mi zdá dlouho..
Takže za 4mhodiny to zvládne pozvěte jeho.

Zlatý

a je to v hlíně? No nejlepší je stroj si půjčit, ale pokud to neovládáš, tak si půjč i bagristu, takže...
..poptal bych se v okolí po hospodách, kdo by si chtěl něco takovýho za 7tisíc kaček vykopat a pokud ten kšeft vezme nějakej jednotlivec, tak časově vycházej z faktu, že když ti ten dobrodruh v pondělí v 7.00 na pozemek naběhne a v 17.00 z něj denně zmizí, tak v pátek to za ty prachy musí bejt hotový a buď si jistej, že sociální systém této země vytvořil podobnejch ručních bagristů fůry a za ty kačky je najdeš všude po zemi a nemusí být vždy jen snědé pleti ..jen s rychlopalnými krumpáči a dalekonosnýma lopatama bude trochu problém, ale to se dnes řeší v železářství za cirka 100kč/ks i s násadama. Hodně štěstí ;)

Stříbrný

to se nedá jednoznačně určit...volil bych kompromis na zakázku a s operátorem se dohodl "bez dokladu a levněji" běžná praxe

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 925
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.