Co bude pro mne lepší, dát zakázku na práci minibagrem v hodinovce za 1 m výkopu, nebo si stroj vypůjčit?

Jedná se o výkopové práce okolo domu v délce cca 50 metrů, hloubce 1 metr a šířce 0.30 m.
Jeden „ochotný“ se nabídl, že je práci schopen udělat 3*8 hodin (600 Kč/mh), jiný se nabídl, že za 1 mh vykope podle náročnosti terénu až 15 bm. Nebo vzít v potaz půjčovnu?

Odpovědi
gecco

Já bych si půjčil bagr(/řík)…
😉
To jsem ještě neřídil (su hračička) – a nemusel bych platit bagristu.
___
Minibagr se dá půjčit už tak od 1.000,–/den – a můžeš bagřit od vidim do vidim…
😉

cukrar

Jelikož mám svj vlastní bagr SAMODOMO, vím jak to bylo těžké se naučit kopat správně. Kdo to nikdy nekopal, bude to dělat dvojnásobný čas.
Musíte sám spočítat, co je pro Vás ekonomické.

3×8 hodin se mi zdá dlouho..
Takže za 4mhodiny to zvládne pozvěte jeho.

zjentek

a je to v hlíně? No nejlepší je stroj si půjčit, ale pokud to neovládáš, tak si půjč i bagristu, takže…
..poptal bych se v okolí po hospodách, kdo by si chtěl něco takovýho za 7tisíc kaček vykopat a pokud ten kšeft vezme nějakej jednotlivec, tak časově vycházej z faktu, že když ti ten dobrodruh v pondělí v 7.00 na pozemek naběhne a v 17.00 z něj denně zmizí, tak v pátek to za ty prachy musí bejt hotový a buď si jistej, že sociální systém této země vytvořil podobnejch ručních bagristů fůry a za ty kačky je najdeš všude po zemi a nemusí být vždy jen snědé pleti ..jen s rychlopalnými krumpáči a dalekonosnýma lopatama bude trochu problém, ale to se dnes řeší v železářství za cirka 100kč/ks i s násadama. Hodně štěstí ;)

lexx

to se nedá jednoznačně určit…volil bych kompromis na zakázku a s operátorem se dohodl „bez dokladu a levněji“ běžná praxe

Pety2015

My jsme teď řešili výkopové práce a vzali jsme minibagr, rychlost a kvalita https://bjk-rekonstrukce.cz/zem­ni-prace-s-profesionaly-to-je-uspora-casu-i-energie/

Michálek1245

Takhle… Výkopové a zemní práce na ten 1 metr asi zvládnete sám. Otázkou je, za kolik máte možnost získat ten stroj na výpůjčku. Ne vždycky se to vyplatí, když si mezi to rozpočítáte i dopravu a tyto další věci. Takže ve finále je vždycky nejlepší si to hodit na papír a počítat.