dust8

Člověk se brzy před koronavirem schová jen na Aljašku, Grónsko či Antarktidu?

Nejlepší odpověď
annas

Šíří se mail, kde se objevilo, že slunce virus zabíjí. Dnes ráno jsem vyslechla v ST rozhovor slovenského virologa.

Tak přesné vysvětlení jsem u nás neslyšela. Některé viry nesnášejí teplo, takže kapénky při vykašlání spíš zahynou. Neschovat se na místech, která jste zmínila.

--
"Vědci řeší, jestli se šíření viru může zastavit s nástupem teplého jara

Naděje, že by hrozbu nemoci COVID-19, kterou nový koronavirus způsobuje, mohla zažehnat pouhá změna počasí, je proto uklidňující. Použil ji například americký prezident Donald Trump, který na Twitteru uvedl, že čínské snahy zkrotit virus budou úspěšné, „zejména, jak se bude oteplovat počasí.“

https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/3054112-vedci-resi-jestli-se-sireni-viru-muze-zastavit-s-nastupem-tepleho-jara

Umírá naděje poslední?

Další odpovědi
da ny

Jistě 🙂
Tam už v ledu spí např. i Španělská chřipka a čeká, až ledy roztají…

jáára

V Severní Korei je klid.

zbyndo

Ľudia sa boja nového vírusu, chcú sa skryť, vykupujú tovar,nadmieru,ro­bia paniku, prečo to nerobia pri klasickej chrípke?Nie je o nič bezpečnejšia, možno naopak.To najhoršie pri koronavíruse je panika.Ta vždy a všade narobila najväčšie škody,ba až tragédie

EKSOT123

Zbyndo, lidi zas nejsou tak hloupí. Rozdíl mezi chřipkou je velký, i když jen u menší části obyvatel. Ta převažující část lidí má povinnost být k těm ohroženějším velmi ohleduplná. Např. v Německu počítají ty nejoptimističtější odhady s 300 000 úmrtí.
Takže nejde o paniku, ale o ohleduplnost.